VIDEO: Podívejte se na celou scénu Dartha Maula v Solo: Star Wars Story

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Už je to nějaká ta chvíle, co v kinech započal svůj nepříliš úspěšný (popravdě po finanční stránce spíše propadákový) běh povedený spin off ze světa Star Wars, popisující mládí fanoušky milovaného pašeráka; Hana Sola a jeho nerozlučného přítele, wookieho jménem Chewbacca. Proto už se dále nemusíme bát říci, že ve finální scéně si vytřihl cameo Sith Darth Maul, který se poprvé objevil ve Skryté hrozbě, a následně v seriálu Klonové války. Výskyt ve filmu Solo byl o to víc potěšující, že si jej zahrál stejný herec, který postavu daboval ve zmíněném kanonickém seriálu. A právě ona scéna z filmu je nyní v plné verzi ke zhlédnutí…

Přesněji řečeno, Dartha Maula ztvárnili dva herci. Fyzickou podobu hrál stejně jako ve Skryté hrozbě v roce 1999 Ray Park, ovšem hlas dodal Sam Witwer, jenž je právě tím, kdo Maula daboval i v animovaných seriálech (krom klonových válek jsou to ještě Rebelové). Což je úžasné a popravdě mne nenapadá jediný důvod, proč by toto cameo mělo fandům vadit a mrzí mne, že vzhledem k právě Solově kasovnímu neúspěchu Disney pozastavil práci na spin offech. Protože vidět Dartha Maula ideálně v nějaké větší záporné roli bych opravdu chtěl.

Klip níže obsahuje závěrečnou scénu z filmu, obsahující dialog mezi jednou z hlavních postav filmu; Kirou a právě oblíbeným Sithem, v níž se ukazuje, že se antihrdinka, pro kterou měl Han slabost ještě než potkal princeznu Leiu, po celou dobu zodpovídá právě Darthu Maulovi.

„Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.“

Naši recenzi na film Solo: Star Wars Story, který koncem září vychází na Blu-ray a DVD, si můžete přečíst zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také