Lucasfilm údajně pozastavil spin-offy ze světa Star Wars

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

S přihlédnutím k silnému finančnímu neúspěchu vedlejšího filmu Solo (který se ovšem podle nás opravdu povedl) se zjevně produkce dalších vedlejších snímků, odehrávajících se v universu předaleké galaxie na nějakou dobu odloží. Studio se prý rozhodlo soustředit primárně na devátou epizodu série a následně celkově jen na hlavní řadu.

Toto odsunutí na dobu neurčitou tedy zahrnuje jak chystaný snímek s Bobou Fettem (o níž jsme nedávno psali zde) v režii Jamese Mangolda, tak film Kenobi o oblíbeném rytíři řádu Jedi, který měl zase natočit Stephen Daldry.

Solův neúspěch tedy patrně vážně poznamenal plány studia, které se teď opravdu soustředí pouze na Epizodu IX. Rogue One a Solo tedy na nějakou dobu zůstanou jedinými spin-offy ze světa Hvězdných válek nového milénia. Snad to ovšem nepotrvá dlouho. Svět SW má obrovský potenciál, který je rozhodně škoda nevyužít.

Tak či tak, devátá část Star Wars bude mít premiéru na Vánoce 2019. Pomůže prý vystavět půdu pro další trilogii, kterou dostane na starost Rian Johnson a také pro sérii, kterou dostanou na starost scénáristé seriálu Hra o trůny; David Benioff a D.B. Weiss.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také