Trailer #1: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018) – Návrat do Bradavic

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Pokračování první části chystané pětidílné prequelové ságy Fantastická zvířata ze světa Harryho Pottera, se, jak známo, zaměří zejména na mytologii a kult okolo Relikvií smrti, a hlavně na vztah mezi legendárním Albusem Brumbálem a Gellertem Grindelwaldem. Po kouzelně atmosférickém, byť příběhově trochu slabším prvním dobrodružstvím, v němž jsme se hlavně seznámili s postavami a připravila se půda pro druhou část, tak přichází dějově jistě mnohem zajímavější druhý díl, nesoucí podtitul Grindelwaldovy zločiny. V níže uvedeném traileru se nám dostane prvního pohledu na mladého Brumbála, kterého ztvárnil Jude Law, a vrátíme se i do Bradavic.

Otevřený konec, jakož ostatně i Grindelwaldovo odhalení značilo, že druhý díl je prakticky jistý. Ačkoli bych (a nejsem rozhodně sám) byl zpětně možná radši, kdyby v roli zůstal výborný Colin Farrell (obarvit si vlasy na blond přece zas takový problém není) a ne Johny Depp, zvědavý na jeho pojetí po Voldemortovi největšího černokněžníka všech dob rozhodně jsem. Pro Deppa by se po řadě kriticky vlažně přijímaných projektů mohlo jednat o roli, která ho zase nakopne. Právě tak ale může jít o jeho labutí píseň. Mnohem víc se nicméně těším na Lawa, který mi k mladšímu Brumbálovi vyloženě sedí.

V Grindelwaldových zločinech se Brumbál spojí se svým bývalým studentem Mlokem Scamanderem, aby společně čelili černokněžníkovu zlovolnému plánu, využívajícímu kult Relikvií smrti a vlastních následovníků k nastolení nadvlády kouzelníků čisté krve nad mudly (nebo nečary, jak chcete). Není tedy žádným překvapením, že Grindelwald ještě předtím uteče. Snad se toto obejde bez eskapád ve stylu Jacka Sparrowa. Právě tak bude určitě zajímavé sledovat, co všechno nám tvůrci v čele s autorkou scénáře, spisovatelkou J. K. Rowling a režisérem Davidem Yatesem chtějí sdělit, než dojde k závěrečnému souboji, v němž, jak je známo, Brumbál díky bezové hůlce zvítězí. Na pět filmů musí mít jistě mnoho materiálu. Doufejme.

Tak či tak, premiéru mají Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny stanovenou na 16. listopadu 2018. Krom zmíněné dvojice se ve filmu objeví Eddie Redmayne jako Mlok Scamander spolu s Katherine Waterston, Danem Foglerem, Alison Sudol, a Ezrou Millerem. Ti všichni si zopakují své role z předchozí části. Bezesporu zajímavý bude zejména vývoj postavy Credence (Miller). Z nových členů hereckého obsazení pak jmenujme ještě Claudii Kim (o její postavě se zatím mnoho neví), Zoe Kravitz (Leta Lestrange) a Calluma Turnera (Mlokův bratr Theseus Scamander).


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také