Rudá volavka: Mysteriózní thriller s „realistickou Black Widow“?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Snímek režiséra Francise Lawrenceho (Hunger Games, Voda pro slony), který se natáčel mimo jiné i na Slovensku, uvádí na plátna kin studio 20th Century Fox. Na první pohled je zřejmé, že by se mohlo jednat o velmi silnou špionážní podívanou s notnou dávkou temna a násilí. Původ (anti)hrdinky, která vzdáleně připomíná Black Widow z Marvelu, pak tyto dojmy jedině znásobuje. Agentka, vycvičená mimo jiné ve svádění, je ruskou tajnou službou nasazena na agenta CIA. Scénář navíc vychází z knižní předlohy od Jasona Matthewse, který přes třicet let pro CIA skutečně pracoval. Na místo přepálené fantazie tak lze očekávat pořádně syrovou podívanou.

Oblíbenou herečku a představitelku hlavní role Jennifer Lawrence snad díky její časté obsazovanosti (patří k vůbec nejlépe placeným herečkám dneška) netřeba obšírněji představovat. V tomto filmu ztvárňuje mladou a krásnou ruskou špionku, která je vycvičena za jediným, temným účelem.

Na pozadí špionážního thrilleru se bude odehrávat i drama s nádechem romance. Jak dobře se tento potenciálně výbušný mix podařilo režisérovi ukočírovat, se budeme moci už brzy v kinech přesvědčit. Nicméně filmy se silnými ústředními ženskými postavami se momentálně dostávají do módy a tak nezbývá než doufat, že i tento projekt si povede skvěle.

„Baletky, které musí předčasně ukončit svou kariéru, to nemají jednoduché. Celý svůj život do té chvíle věnovaly jen tanci a jejich příprava na skutečný život není dokonalá. Až na maximální sebekázeň a vůli dohnanou až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) navíc žije v dnešním Rusku a se svou matkou čelí bezútěšné a nejisté budoucnosti. Díky tomu se stává snadnou kořistí ruské tajné zpravodajské služby a dostává se do jejího kurzu, v němž školí „volavky“. Zde probíhá tvrdý výcvik, jehož cílem je naučit své „žákyně“, aby v roli profesionálních svůdnic využívaly své tělo a mysl jako dokonalé zbraně. Po ukončení zvráceného a sadistického tréninku je Dominika jako nejnebezpečnější volavka nasazena na Nathaniela Nashe (Joel Edgerton), důstojníka CIA, který řídí jednoho z nejdůležitějších špiónů v Rusku. Dominika s Nathanielem vede souboj silných vůlí plný špionských triků, nedůvěry, ale především vnitřně bojují s nevyhnutelnou vzájemnou touhou. Dokáže ji Nathaniel přesvědčit, že je právě on tou jedinou osobou, které může věřit?“

Krom představitelky hlavní role se v Rudé volavce objeví Mary-Louise Parker, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Jeremy Irons, Nicole O’Neill, Sergej Polunin a další. Počin bude uveden do kin už ve čtvrtek, tedy 1. března.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také