Winchester: Sídlo démonů: V tom domě straší!

Rádi v kinosálech zažíváte pocit sklíčenosti a strachu? Tak to nejspíše oceníte návštěvu rodinného sídla Winchesterů. Snímek je totiž čistokrevným mysteriozním hororem. Pojďme se na něj podívat blíže.

Rodové jméno Winchester je ve zbrojním průmyslu pojem. Jejich opakovací puška stejného jména pomohla vydobýt nejedno vítězství.  Členové rodinného impéria dávají na odiv svou moc i skrze budování svého sídla, jehož výstavba trvala 38 let. Každá cihla byla vykoupená bolestí. Lady Sarah Winchester, vdova a dědic veškerého bohatství , má nelehký úkol. Všechna příkoří páchaná její rodinou způsobila v průběhu let smrt několika desítek lidí. Duše zemřelých se chtějí pomstít rodině, které je ze světa dostala. Aby Sarah Winchester zmírnila jejich hněv, začne rodinné sídlo přestavovat. To se tak stane domovem nejen živých, ale rovněž i těch, co už nejsou mezi námi. Dům se stává baštou duchů i démonů. Ne všichni jsou ale touto stavbou uklidněni a spokojeni s ní a vdově chtějí stále uškodit.

Režie se ujali Michael Spierig a Peter Spierig. Jejich nejlépe hodnoceným dílem je prozatím Paradox času s Ethanem Hawkem v hlavní roli. Od cestování časem si tvůrčí duo odskočilo do známé série Saw, kde se ujalo zatím nejnovějšho dílu – Jigsaw. Tato zkušenost je obohatila o schopnost vytvořit tíživou atmosféru a brutalitu, čehož jsme si obojího mohli ve zmíněném snímku užít v nemalé míře. Oba prvky zajisté uplatnili i při natáčení Winchesteru: Sídla démonů. Se scénářem jim pomohl Tom Vaughan, který zkušenosti v poli scénáristiky stále sbírá.

Co se hereckého obsazení týče, nabízí film velká jména. Vdovu si zahrála matadorka Helen Mirren. Její sláva a filmové zářezy jsou tak velké, že jí netřeba představovat. Filmové Alžbětě II. sekunduje stále populárnější Jason Clarke a nelze nezmínit Sarah Snook, jejíž hvězda rovněž stoupá.

Události kolem sídla Winchesterů vychází částečně z podložených událostí.  Těšit se můžeme na trochu té historie, ale to zde nehraje prim. Hlavní zbraní zde není legendární opakovací puška, ale v divácích vzbuzený strach a vizuální efekty. Nechybí ponurá atmosféra, nejistota a samozřejmě zaručené herecké výkony. Pro fanoušky žánru povinnost.

Bát se ve strašidelném domě můžete již od 1.3.2018. To má Winchester: Sídlo démonů totiž premiéru.

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here