Nová disneyovka Louskáček a čtyři říše sice vstoupí do kin až na začátku listopadu příštího roku, už teď však tvůrci zveřejnili první trailer.

Jediné, co by si Clara přála, je klíč. Klíč, který by dokázal odemknout dárek od zesnulé matky. Zlatá nitka, na níž narazí na každoročním večírku u svého kmotra Drosselmeyera, by ji k vytouženému cíli mohla dovést. Jenže klíč náhle mizí a dívka se ocitá v paralelním fantaskním světě.

Právě tam se potkává s vojákem Phillipem, skupinkou myší a správci, kteří vládnou třem říším – Zemi sněhových vloček, Zemi květin a Zemi sladkostí. Clara a Phillip se musí na cestě za klíčem vydat i do zlověstné Čtvrté říše, které vládne zlomyslná Mother Ginger, a vrátit tak světu zpět ztracenou rovnováhu.

Hlavní roli Clary ztvárnila sedmnáctiletá Mackenzie Foy, jejího kmotra pak světoznámý Morgan Freeman. I další postavy mají hvězdné obsazení. Zlou Mother Ginger si zahrála Helen Mirren a Keira Knightley vládkyni Země Sladkostí.

Louskáček a čtyři říše vychází z německého originálu Nußknacker und Mausekönig od E.T.A Hoffmana. Ten posloužil i jako předloha pro světoznámý Čajkovského balet Louskáček.

Na trailer k snímku, který režíroval Lasse Hallström, se můžete podívat už nyní.

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here