Nádech pro lásku: Andrew Garfield bojuje s ochrnutím

Po úspěchu životopisného snímku Teorie všeho se fanoušci silných příběhů dočkají dalšího, v němž odvaha a odhodlání nemocného i okolí překonají veškerá tabu. Hrdinou filmu Nádech pro lásku je mladík Robin, kterému lékaři po ochrnutí dávají pramalou šanci na kvalitní život, ale i mistr tesař se někdy utne..

Čerstvě zamilovaný pár Robin a Diana jsou nadšení milovníci cestování, a tak se společně vydají na dovolenou do Keni, kde si oba připadají, jako by žili svůj sen. Ten se však promění v noční můru v okamžiku, kdy je Robin znenadání neschopen ovládat své končetiny. Víra v to, že se jedná o dočasnou paralýzu se rozpadá, když je mu diagnostikována obrna. Z minuty na minutu je Robin upoután na lůžko a dýchat za něj musí respirátor. Ambiciózní cestovatel má pocit, že jeho život je u konce a snaží se Dianu odehnat od sebe, aby se s ním nemusela trápit. Její láska k němu je ale natolik silná, že se rozhodne Robina i přes riziko úmrtí transportovat domů, aby byl s rodinou a žil v rámci možností co nejvíce naplněný život. Robin je šťastný, ale stále jej neopouští touha cestovat, a tak přichází s vynálezem invalidního vozíku, který pro něj a další pacienty přináší obrovský zlom, protože už nejsou odkázáni jen přežívat po zbytek života za zdmi nemocnice.

Režisérem snímku je Andy Serkis, který se po hraní (Pán Prstenů, King Kong, Úsvit planety opic) a produkování rozhodl zkusit další novou oblast. Děj snímku Nádech pro lásku je inspirován skutečnými událostmi, konkrétně se jedná o příběh rodičů producenta filmu Jonathana Cavendishe. Ústřední dvojici ztvárnil Andrew Garfield (Hacksaw Ridge, Amazing Spider-man) a převážně seriálová star Claire Foy (Hon na čarodějnice, Vampire Academy). Film vstoupí do kin 30. listopadu.