Multiple Man: Nový film ze světa X-Men pro dospělejší publikum

Přečtěte si

Autor

Filmová série X-Men od svého počátku měnila pravidla komiksových superhrdinských filmů. Svým zaměřením na civilnost a psychologii postav natolik osvěžila superhrdinskou kinematografii, až se z ozvláštnění stalo pravidlo a psychologicky zranitelní superhrdinové normou.

S příchodem marvelovek a rozporuplně přijatých filmů od DCEU se X-Menům těžko hledalo něco nového, čím by se od ostatních komiksovek mohli odlišit. To změnil úspěch Deadpoola a následně veskrze kladné přijetí Logana, kteří spoléhali na drsnost a krev a dokázali, že komiksový superhrdinský film se zaplatí i bez dětí. X-Meni tak našli novou tvář. Návaznost na tuto novou tradici v dubnu potvrdí hororoví Noví mutanti a o měsíc později Deadpool 2. Nyní se chystá další film ze série, který nabídne přístupnost R a netradičního hrdinu.

Jamie Madrox alias Multiple Man je postava, která se v x-menovském subsvětě objevuje od sedmdesátých let. Jak jeho přezdívka napovídá, dokáže vyrábět plně funkční kopie sebe sama, které dokáže zase absorbovat. Jinými slovy se umí mnohonásobně namnožit a pojem multitasking u něj získává zcela nový rozměr. V komiksech byl členem například vládního superhrdinského týmu X-Force nebo agentury S.H.I.E.L.D., ve vlastní komiksové řadě si otevřel detektivní kancelář. Někdy naopak zastával roli padoucha. Jamieho schopnosti ale nejsou vždycky velká zábava. Občas se stane, že jeden z jeho klonů nabyde vlastní vědomí a rozhodne se převzít vládu nad Jamieho životem. V jiném případě mu zase přivodili mnohočetnou poruchu osobnosti. Jamie byl za svou kariéru uchopen různými způsoby, takže není jednoduché předvídat, jak může být jeho postava pojatá.

V hrané podobě se Multiple Man objevil ve filmu X-Men: Poslední vzdor, kde se přidal k padoušskému Bratrstvu mutantů. Jamieho Madroxe s největší pravděpodobností ztvární James Franco, který potvrdil, že snímek bude mít opravdu přístupnost R (tedy nebude si lámat hlavu s násilím, krví, nahotou a sprostými slovy) a bude se snažit posunout x-menovské filmy do jiného žánru. Když se to podaří, potvrdí tím další věc, která činí z X-Menů výjimečnou sérii – širší žánrovou a stylistickou škálu, než mají ostatní komiksové série. Novou žánrovku s neobvyklým hrdinou, která se nenechá svazovat přístupností, určitě uvítáme.

Zdroj: Obrazor.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také