James Cameron plánuje novou trilogii Terminátora

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Jak se zdá, tak kultovní sérii nechce nechat odpočívat ani její otec. Legenda akční sci-fi v podobě dvou původních filmů (zejména T2 dle mého skromného názoru patří mezi nejlepší žánrové filmy vůbec) a slabší třetí části se už za ta léta dočkala několika pokusů o restart či nové pojetí. Ať už šlo o seriál, nebo prapodivný postapokalyptický Salvation, či nejnovější neuspokojivý a těžce průměrný Genisys

Nějakou dobu už se ví, že práva na filmové zpracování a tedy i případné oživení série se dostanou zpět do rukou Jamese Camerona, scénáristy a režiséra prvních dvou částí. Ten má ale příliš mnoho práce s budováním série Avatar, tudíž u filmu nejspíš zůstane „jen“ jako producent a bude na něj dohlížet. Režie se má zhostit Tim Miller, kterého dobře znají fandové filmového Deadpoola. Potvrzený je předčasně i návrat akčního matadora Arnolda Schwarzeneggera (který nedávno oslavil sedmdesátiny a je tedy otázkou, zda by přece jen už v roli opotřebovaného robota T-800 už nepůsobil trochu směšně).

A jelikož si je i Cameron sám patrně vědom oprávněné skepse z řad fanoušků i kritiků, řekl nedávno něco málo k projektu v rozhovoru pro News.com.au. Podle něj je otázkou, zda má série ještě co nabídnout a může tak být obnovena, či jestli už není trošku vysosaná. Prý o tomto jedná s Davidem Ellisonem, jenž si zatím drží práva na značku, která by měla dle zákona během roku a půl přejít do rukou Cameronovi. Ten s Ellisonem hovoří o tom, co by se s momentálně opět pohřbenou sérií dalo udělat. V této fázi jsou oba rozhodnuti pro vytvoření třídílného filmového oblouku a kompletně tak řadu o Johnu Connorovi a zabijáckých robotech řízených počítačovým systémem Skynet oživit (což zatím vždy selhalo).

Případná účast Schwarzeneggera na celé této trilogii dosud není potvrzena. V prvním díle však jak jsme si již připomněli výše, bude téměř určitě. Ačkoli je vše ještě v plenkách, svědčí tato fakta o tom, že slavná značka nebude u ledu dlouho. Cameronovi se do rukou vrátí už roku 2019 a můžeme se tak (ne)těšit na další restart. Nezbývá než doufat, že bude opravdu povedený a nebo v tom horším případě snad už nadobro poslední…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také