Je zvláštní, jak dlouhá doba už uplynula od uvedení prvního a zatím jediného Avatara. Film zaznamenal fenomenální úspěch. Dechberoucí zpracování mimozemské Pandory, doprovázené epickým střetem tamních domorodých obyvatel Na’vi s lidmi, bylo jednoduše velkolepé a po právu se tak dočká pokračování. Což ostatně není nic nového. A ačkoli jeho přípravy trvají už dlouho, nic to nemění na faktu, že se je nač těšit. S Jamesem Cameronem za kormidlem to ani jinak nejde. Představitel hlavního hrdiny; Jakea Sullyho, se nám spolu s Cameronem nedávno maličko rozpovídali o chystaném druhém dílu.

Následující pokračování mají podle režisérových slov proměnit Avatara ve víceméně rodinnou ságu, zaměřenou na boj s lidmi. Otevřený konec, který tak první díl měl, bude mít v následovných událostech rozhodně velkou dohru. Dle Worthingtona pak s Jakem Sullym a jeho rodinou navštívíme neprobádaná místa Pandory. Což evokuje mnohé a rozhodně se tak můžeme těšit na kreativně zpracované, nové části toho barvitého světa. Zmínka o rodině navíc nasvědčuje o určitém skoku v ději, kdy se z hlavního charakteru stal nejen uznávaný vojevůdce a hrdina, bájným proroctvím zvaný Toruk Makto, ale i otcem. Skok bude totiž hned osmiletý. Sully se stačil oženit s Neytiri (Zoe Saldana) a stát se náčelníkem. Válka s lidmi tak ohrozí jejich poklidný život na Pandoře.

Co se týče nových lokací, Cameron, jak známo, nemá s natáčením v moři problém. A to ani s podmořskými záběry. Podíváme se tak do Pandorských oceánů. Sully se svými dětmi bude objevovat tuto pro něj neznámou část světa s radostí a podle Worthingtona to bude něco, co jsme ještě neviděli. Soustředit se tak budeme na zkušenějšího a staršího Jakea a jeho rodinu. Uplynulá léta by postavě mohla dodat určitou hloubku, protože v prvním filmu byla přece jen poněkud plošší. Sam Worthington za tu dobu také herecky nezahálel a bylo by rozhodně příjemné se s jeho hrdinou lépe sžít v případě, že bude charismatičtější. Filmy prý mají být natáčeny současně. Podtrženo sečteno: uvidíme mnohem víc z Pandory, hlavní hrdina bude starší a vyzrálejší, s rozrostlou rodinou a účelem v novém světě. Na další detaily si bohužel budeme muset nějakou dobu počkat.

Avatar 2 je ohlášen na 21. prosince 2018. Avatar 3 pak na rok 2020. A, což je ale opravdu ve hvězdách předaleké galaxie, Avatar 4 na rok 2022. Plánován je dokonce pátý díl, ten by měl následovat rok po čtvrtém bratříčkovi.

Váš komentář potěší autora článku.

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here