Spideyho záporáci Kraven a Mysterio dostanou vlastní filmy

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Poslední dobou se v superhrdinském filmovém světě nemluví prakticky skoro ničem jiném, než o tzv. SMU (Sony Marvel Universe) a jeho návaznosti s MCU. Zvláště ve vztahu Spider-Mana k postavám z jeho komiksů, které Sony ve svých filmech uvede. Zatím to vypadá, že se vše bude odehrávat v jednom stejném světě, ačkoli bez větší návaznosti. Krom Venoma se zatím mluvilo o sólovém filmu pro Black Cat a Silver Sable. Nyní se dozvídáme o dalších postavách, na něž dojde. 

Sony prý hodlá v chystaných projektech využít Mysteria a Kravena, kteří jsou takříkajíc vytaženi ze šuplíku. Studio totiž už dříve, než se slušný Amazing Spider-Man 2 bohužel (byť s dnešního hlediska, kdy je tu výtečný Tom Holland vlastně bohudík) stal propadákem, mělo velké plány s filmem Sinister Six. Což je název uskupení Spideyho super nepřátel. Některé koncepty zrušeného projektu se tak Sonymu nyní tak říkajíc budou hodit do krámu. Otázkou, kterou si nejeden fanoušek musí klást, je zejména to, jak moc v tom všem bude nebo nebude figurovat Peter Parker (Kevin Feige, prezident Marvelu, se na propojení filmů od obou studií příliš netváří).

Přece jen k němu všechny postavy mají velmi blízkou vazbu a je tak těžké si představit, jak by mohli ve filmech fungovat bez pavoučího lezce, který by jim dával cíl a jakýsi faktický středobod společné nenávisti. Ostatně Spidey je na tom s množstvím nepřátel obdobně, jako Batman od DC. A představte si tu bandu ikonických záporáků bez Temného rytíře… Kupříkladu právě Kraven je Spider-Manem posedlejší snad ještě víc, než Venom. A to už je co říct. Jeho fascinace pavoukem vyvrcholila zejména v komiksu Kravenův poslední lov (u nás vyšlo v rámci první řady Ultimátního komiksového kompletu Marvel), kde se šílený lovec rozhodl Spideyho vzít na mušku a definitivně zlikvidovat.

Pokud je Kraven zručným lovcem, taktikem a bojovníkem, je Mysterio skutečným mistrem iluzí. V nejmenovaném komiksu kupříkladu donutil Wolverina pomocí zastřených vizí povraždit všechny své přátele… Zatím jde o plánování universa a dost záleží na tom, jaký úspěch bude mít připravovaný Venom s Tomem Hardym v hlavní roli. Na bližší informace si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Čekání určitě zkrátí minimálně Spider-Man: Homecoming, který už za pár dní půjde do kin. A ohlasy ze zahraničí má zatím výborné…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také