Rýsuje se další vyprávění ze světa okolo pavoučího muže. Přitom nedávno studio Sony ohlásilo samostatný film Venoma, jednoho z nejikoničtějších Spider-manových protivníků. Snímek má patřit dvěma hrdinkám, Silver Sable a Black Cat. Plánovaný spin-off zná už svou režisérku.

Silver and Black, tak zatím zní název filmu, který má představit další postavy ze světa Spider-mana. Režisérskou stoličku obsadilo studio Ginou Prince-Bythewoodovou. Filmografie této americké režisérky zatím není moc bohatá, nejvýrazněji se zatím zapsala rodinným dramatem Tajný život včel.

Začátek natáčení příběhu dvou superhrdinek stanovilo studio už na letošní podzim. O filmu na toto téma se hovořilo již delší dobu, konkrétně od roku 2013 jako o možném spin-offu dvojky Amazing Spider-mana. Ta však nezaznamenala takový úspěch, jaký studio čekalo, takže se od Silver Slate a Black Cat opustilo. Druhá jmenovaná dokonce v Amazing Spider-manovi 2 působí, avšak pouze ve své „civilní identitě“ jako Felicita Hardy, když si prožila drobný romantický vztah s Peterem Parkrem. Scénář je zatím svěřen Chrisu Yostovi, jehož zatím poslední výtvor přiletí do kin v říjnu; jedná se o nejnovější pokračování Thora.

Dlužno podotknout, že diváci se v tomto, ani ve snímku o Venomovi nedočkají Spider-mana s tváří Toma Hollanda. Jeho pavoučí muž je totiž součástí Marvel Cinematic Universe, kdežto oba plánované filmy do světa Avengers spadat nemají.

Silver Sable, v civilu Silver Sablinovová, je v komiksech lovkyní válečných zločinců a žoldačkou. Během svého života v komiksu se postava Silver Sable potkala s nespočtem ikonických figur, jako například s Kapitánem Amerikou, Spider-manem nebo Doktorem Doomem. Nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, je zdatnou bojovnicí s mečem a lukem. Ani druhá hrdinka, Black Cat, neovládá žádné nadlidské síly, je též vysoce trénovanou gymnastkou a bojovnicí. Na rozdíl od Silver Sable není žoldačkou, nýbrž zlodějkou, už jménem se podobá další slavné komiksové zlodějce, Catwoman.

Fanoušci a fanynky komiksových filmů se tak mohou těšit na další hrdinky. Částečně jim bude razit cestu Wonder Woman od Warner Brothers, která do tuzemských kin přichází tento týden.

Napsat komentář