Nová Bondovka zná datum premiéry a hledá režiséra

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Chystaný, v řadě již 25. film s agentem 007 patří k bezesporu nejočekávanějším akčním filmům vůbec. James Bond je nestárnoucí ikonou, kterou už ztvárnila pěkná řada herců. Současný představitel ikonické role, Daniel Craig by se měl i v tomto snímku vrátit. Ačkoli ještě nezačalo natáčení, pár detailů už je venku…

Začněme premiérou. Ta je stanovena na datum 8. listopadu 2019. Takže si ještě celkem počkáme. Podobně jako dosud nejúspěšnější Skyfall, který byl uváděn v rok 50. výročí filmové řady, bude nový film s Bondem celkem významným mezníkem. 25 je přece jen už úctyhodné číslo. Co se týče Craiga, jeho účast zatím není stoprocentně potvrzena, nicméně předpokládá se a je velmi pravděpodobné, že zde nebude chybět.

Scénář k filmu Bond 25 (pracovní název) napíší Neal Purvis a Robert Wade, kteří se na tomto postu podíleli už na řadě předchozích filmů série, včetně částí Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall a Spectre. Tedy mimo dvou nezmíněných s Piercem Brosnanem zejména na těch, v nichž hrál Daniel Craig. Co se režiséra týče, jsou podle magazínu Deadline v souvislosti s filmem skloňována hned tři jména (všichni prokazatelně jednali s producenty), z nichž je bezesporu nejzajímavějším Denis Villeneuve, režisér Příchozích, o kterém je v poslední době hodně slyšet hlavně v souvislosti s pokračováním Blade Runnera a jedná se bezesporu o velmi nadaného tvůrce.

Přesto je nutno podotknout, že Villeneuve bude mít možná v budoucnu dos práce s restartem Duny, takže by si na agenta 007 nemusel najít čas. Druhým zvažovaným je David Mackenzie (Za každou cenu) a třetím je Yann Demange (71). Ačkoli je nejméně známý, je prý největším favoritem právě Demange.

Naopak jsou ale vyvráceny dohady o tom, že by se režie měl zhostit Christopher Nolan či Edgar Wright, o nichž se v této souvislosti dosti mluvilo. U nich je mnohem pravděpodobnější, že by jim byl přidělen film, v němž bude do hlavní role obsazen nový herec namísto Daniela Craiga, s nímž se ještě prozatím počítá. Producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoli pro film dosud nevybrali distributora, ačkoli jich pochopitelně je víc, než dost v čele se Sony, Fox, či Universal. Jelikož ale již bylo stanoveno datum premiéry a blíží se předpokládaný začátek natáčení, dočkáme se velmi brzy odpovědí na všechny zde nadhozené palčivé otázky…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také