Víkendové tržby: Rychle a zběsile na špici, Strážci Galaxie začínají řádit

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Očekávaná marvelovka sice otevírá v amerických kinech až v průběhu tohoto týdne, ale už nyní vydolovala více než 100 milionů z Velké Británie, Německa aj.

  1. místo – Rychle a zběsile 8: 19,9 milionů, 3. týden v žebříčku
  2. místo – How to Be a Latin Lover: 12,2 milionů, novinka
  3. místo – Baahubali: The Conclusion: 10,3 milionů, novinka
  4. místo – Mimi šéf: 9,3 milionů, 5. týden v žebříčku
  5. místo – The Circle: 9 milionů, novinka
  6. místo – Kráska a zvíře: 6,8 milionů, 7. týden v žebříčku
  7. místo – Loupež ve velkém stylu: 3,6 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Šmoulové: Zapomenutá vesnice: 3,5 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Gifted: 3,3 milionů, 4. týden v žebříčku
  10. místo – Unforgettable: 2,4 milionů, 2. týden v žebříčku

Ačkoliv se prvomájový víkend chystalo do amerických kin hned několik novinek, tak aktuální žebříček tržeb můžeme s klidným svědomím označit za jeden z nejnudnějších právě probíhajícího roku. Prvenství samozřejmě obhájil osmý díl série Rychle a zběsile (19,9 milionů), který se rovněž zařadil do bájného klubu celosvětových miliardářů (třicátý film historie, jemuž se podobný výkon povedl).

Již zmíněné novinky odstartovaly víceméně v rámci očekávání. Hispánská letní komedie How to Be a Latin Lover v hlavní roli s Eugeniem Derbezem vyválčila poměrně slušných 12,2 milionů. Diváky di kinosálů nalákaly zřejmě sexbomby Kristen Bell, Salma Hayek a Raquel Welch ve vedlejších rolích a byla z toho stříbrná příčka.

Jako překvapivý se může zdát start snímku Baahubali 2: The Conclusion, neboli výpravné dobrodružství bengálské (ano, opravdu) produkce. Film se promítal ani ne v 500 kinech, ale i tak dokázal utržit solidních 10 milionů a nějaké ty drobné. Vskutku netradiční třetí místo box-office. To animovaná stálice Mimi šéf (5. týden v žebříčku, 9 milionů za víkend) bere čtvrtý flek a celkově už je jen pár tisíc od hranice 400 milionů dolarů ze všech světových kin.

Na pátém místě paběrkuje luxusně obsazené hi-tech drama The Circle. Herecký ansámbl tohoto díla čítá taková jména jako Emma Watson, Tom Hanks nebo John Boyega, ale návštěvnost byla ve finále mizerná. Sotva 9 milionů z více než 3 000 kin je špatenka i pro tak nízkonákladový projekt malého studia STX Entertainment.

Emma Watson má na svědomí i další umístění. Kráska a zvíře sice už nešlape jako před několika týdny, ale i tak platí za komerční megahit, na který jistě bude chtít studio Disney v budoucnu navázat. Za zpívající Bellou se s výrazným odstupem usadila retro-žánrovka Loupež ve velkém stylu.

No a co ti Strážci Galaxie? Ti si odbudou řádnou premiéru během nadcházejícího víkendu, ale již nyní nestíhají počítat vydělané miliony. Vyhlížené pokračování příběhů komiksového Star-Lorda a spol. se už promítalo například ve Velké Británii (15,5 milionů), Austrálii (11,6 milionů) nebo Německu (8,3 milionů). Kulatá stovka padla jako nic a očekává se, že v Americe při svém otevíracím víkendu nepůjde pod 120 mega. Jen pro připomenutí, jednička debutovala v roce 2014 s částkou 94 milionů dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také