Schwarzenegger se vrátí v rebootu Terminátora

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

A na to vše dohlédne sám jeho stvořitel… Ačkoli má James Cameron na příštích několik let slušně zaděláno na práce v Pandoře, obecně se ví, že práva na Terminátora získal zpět. A co víc, bude se točit reboot. Přestože pro svou vytíženost nebude moci nové sci fi se zabijáckými roboty z budoucnosti přímo režírovat, bude na projekt dohlížet jako producent. Film pak dostane na starost Tim Miller (Deadpool). Dosud však nebylo jasné nic bližšího. Zejména pak otázka případného návratu Arnolda Schwarzeneggera byla dosud nezodpovězena. Dosud… 

Původní plán na oživení série měl přinést Terminator Genisys. Ten však neudělal valnou radost ani skalním fandům série, kteří tou dobou ještě stále vydýchávali zklamání z prazvláštního Terminator Salvation, ani kritikům. Snímek navíc podle všeho neuspokojil ani studio Paramount, které následně zrušilo plánovanou trilogii a zůstalo tak jen u jednoho snímku. Nyní, když se práva vrátila do rukou tvůrci celé legendy, vizionářskému Jamesi Cameronovi, svítá možná celé značce na časy.

Otázkou je, zda se podaří pro mnohé už tak trochu vyčpělé a vytěžené téma předvést novým, zajímavým způsobem, aniž by byla zcela odlišná, a ne v tom lepším slova smyslu (jako Salvation), nebo sebe parodizující a vykrádající (jako Genisys). Tak či tak, ačkoli zatím nebyly zveřejněny nějaké bližší informace o filmu, Schwarzenegger v Cannes potvrdil, že se navrátí jako T-800. Dále sdělil, že se celý projekt hýbe kupředu, a že Cameron má spoustu dobrých nápadů jak pokračovat v sérii. Tuto informaci Arnie uvedl potom, co odmítl roli v chystaném Predátoru od Shanea Blacka, kde se mu nelíbil scénář a jeho role, která byla příliš nevýznamná.

A kdy se tedy můžeme na nového Terminátora těšit? Tohle trochu zabolí… Ne dřív než v roce 2020. Práva se totiž fakticky navrátí až okolo roku 2019. Do té doby tudíž bude série u ledu. To však nemusí být nutně problém. Tvůrci tak alespoň dostanou dostatek času na to doladit scénář a postarat se o to, aby se neopakovalo již prožité fiasko… Co si o návratu legendární řady myslíte? Těšíte se, nebo jste už skeptičtí? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také