Víkendové tržby: Šmoulové v mizérii, Mimi šéf stále v čele

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Zatímco se Hollywood připravuje na osmý díl Rychle a zběsile, Krásce a zvířeti schází 23 milionů k celosvětové miliardě.

  1. místo – Mimi šéf: 26,3 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Kráska a zvíře: 25 milionů, 4. týden v žebříčku
  3. místo – Šmoulové: Zapomenutá vesnice: 14 milionů, novinka
  4. místo – Loupež ve velkém stylu: 12,5 milionů, novinka
  5. místo – Ghost in the Shell: 7,350 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Power Rangers: Strážci vesmíru: 6,215 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo – Kong: Ostrov lebek: 5,825 milionů, 5. týden v žebříčku
  8. místo – Logan: 4,050 milionů, 6. týden v žebříčku
  9. místo – Uteč: 4,020 milionů, 7. týden v žebříčku
  10. místo – The Case for Christ: 3,9 milionů, novinka

Právě uplynulý víkend se v amerických kinech nesl ve znamení nudy a zmaru. Většina umístění zůstala oproti minulému týdnu beze změny a nováčci těžce strádali. Nabízí se pořekadlo o klidu před bouří, protože už zanedlouho odstartuje osmička Rychle a zběsile a to bude úplně jiná písnička. V uplynulých dnech se asi nejvíce vyhlíželo, jak se povede novým Šmoulům. Ti však absolutně propadli.

Nový díl s podtitulem Zapomenutá vesnice odstartoval až na třetím místě v žebříčku box-office s částkou 14 milionů a nějaké ty drobné. Čekalo se o dost více (jednička z roku 2011 brala 35,6 mega a navazující dvojka skoro 18 milionů) a s kdysi populární animovanou sérií to nevypadá vůbec dobře ani ve zbytku světa. Že by negativně zafungovala absence oblíbeného hlasu Neila Patricka Harrise?

Na prvních dvou příčkách se tedy nic zajímavého neurodilo. Průměrný animák Mimi šéf udržel první pozici před dotírající Kráskou a zvířetem. Ema Watson a spol. však ještě ztenčili rozdíl mezi těmito dvěma snímky na prakticky zanedbatelných 1,3 milionu. Muzikálová disneyovka však nesmutní, protože v nejbližších dnech (tipuji ve středu) dosáhne na vyhlíženou celosvětovou sumu jedné miliardy dolarů a to je prostě pohádkový úspěch i pro tak ambiciózní projekt. Gratulujeme.

Na čtvrtém místě se usadil dle mého názoru asi nejzajímavější film aktuálního žebříčku a to Loupež ve velkém stylu. V této retro žánrovce se herecké legendy Morgan Freeman, Michael Caine a Alan Arkin snaží finančně zajistit své nejbližší prostřednictvím vykradení banky a údajně má jít o velmi příjemnou a nijak nevkusně okázalou jednohubku.

Američtí diváci k ní však nebyli příliš vstřícní a do kin se moc nehrnuli. V celkovém součtu pomohli filmu k  12,5 milionům, což samozřejmě není kdovíjaký debut ani pro tak produkčně skromnou záležitost. Celkové pořizovací náklady se však studiu podařilo udržet v rozumných mezích, tak snad se časem staříci-lupiči dostanou do černých čísel. Moc bych jim to přál.

Od poloviny aktuálního box-office ztrácí žebříček na zajímavosti. Remake kultovního anime Ghost in the Shell se Scarlett Johansson na pátém místě nabírá masivní ztrátu při 60% úpadku návštěvnosti. Jeden z komerčních propadáků letošního roku následuje druhý a to moderní Strážci vesmíru. Těm se nedaří na domácí americké půdě ani ve zbytku světa a dost pochybuji, že se jim podaří splatit více než stomilionový rozpočet.

Následuje Kong: Ostrov lebek, ze kterého se stává solidní vytrvalec. Minimální úpadek návštěvnosti doplňuje skvělý výkon mimo Ameriku a v celkovém součtu se bavíme dokonce o lepším výkonu, než měla před třemi lety Godzilla. Šestý Logan za chvíli pokoří hranici celosvětovou 600 milionů dolarů a horor Uteč se už sedmý týden v řadě drží v nejlepší desítce.

Tu pro tento týden uzavírá jakási nábožensko-mysteriózní slátanina (vycházím z naprosté většiny zahraničních recenzí) s názvem The Case for Christ. Téměř čtyři miliony jsou pro tuto novinku jistě dar z nebes. Českou premiéru samozřejmě neočekávejme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také