Víkendové tržby: Mimi šéf překvapivě sesadil z trůnu Krásku a zvíře

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Milionová disneyovka kralovala pouhé dva týdny. O prvenství přišla na úkor průměrně hodnoceného animáku. Scarlett Johansson neuspěla.

  1. místo – Mimi šéf: 49 milionů, novinka
  2. místo – Kráska a zvíře: 47,543 milionů, 3. týden v žebříčku
  3. místo – Ghost in the Shell: 19 milionů, novinka
  4. místo – Power Rangers: Strážci vesmíru: 14,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Kong: Ostrov lebek: 8,8 milionů, 4. týden v žebříčku
  6. místo – Logan: 6,2 milionů, 5. týden v žebříčku
  7. místo – Uteč: 5,813 milionů, 6. týden v žebříčku
  8. místo – Život: 5,625 milionů, 2. týden v žebříčku
  9. místo – ChiPs: 4,055 milionů, 2. týden v žebříčku
  10. místo – Úkryt v zoo, 3,349 milionů, novinka

Tomu říkám překvapení. Po dvou týdnech se musely Kráska a zvíře rozloučit s prvním místem v žebříčku návštěvnosti v amerických kinech. Novým bossem box-office se stala animovaná komedie Mimi šéf z dílny studia Fox/DreamWorks. Bylo to sice o prsa, ale i to se počítá. Rozdíl mezi prvním a druhým místem nečinil ani dva miliony dolarů.

Ulítlá taškařice o batoleti v čele úspěšné obchodní korporace zaujala americké diváky navzdory podprůměrným ohlasům a vyválčila při svém debutovém víkendu solidních 49 milionů. Nedá se předpokládat, že by Mimi šéf držel první flek i v následujících týdnech – premiéra nových Šmoulů či dalšího animáku Spark se nezadržitelně blíží.

Až stříbrná medaile zbyla na moderní zpracování klasické pohádky Kráska a zvíře. Studio Disney to však nemusí vůbec mrzet, protože v celkovém součtu se Emma Watson a Dan Stevens prozpívali/protančili k částce 876 milionů. Famózní, ale zároveň i tak trochu očekávaný úspěch.

Naopak premiéra Ghost in the Shell (hollywoodského remakeu slavného japonského anime, říkám to správně?) nedopadla ani zdaleka tak, jak by si tvůrci přáli. Scarlett Johansson dokázala nalákat do kin pouze tolik diváků, aby to stačilo na nevýrazných 19 milionů a třetí místo v žebříčku. Kyberpunk evidentně tolik netáhne a v Paramountu budou jistě sčítat nemalé ztráty. Uvidíme jak/jestli vůbec snímek podrží diváci mimo Spojené státy, kde by se GitS mělo logicky víc dařit. Nabízí se srovnání s nedávnou žánrově podobnou Lucy, která dokázala vydělat v neamerické části světa vynikajících 336 milionů. Říkáte odvážné tvrzení? Nechme se překvapit.

Děsivý propad návštěvnosti zažili Strážci vesmíru. Téměř 65% úpadek tržeb oproti minulému debutovému víkendu je prostě bída a toto teenage-scifi budou muset zachraňovat letní premiéry v Číně či Japonsku. Z moderních Power Rangers se rozhodně žádná respektovaná filmová značka nestane. Další díly s největší pravděpodobností neočekávejme, ale bude to vůbec někoho mrzet?

Pátý flek bere tento týden Kong: Ostrov lebek. Líbivé retro dobrodružství s gigantickou opičkou, děsivými příšerami a parádním hereckým obsazením vydělalo v USA 8,8 milionů a pošilhává po celosvětové půlmiliardě. Tu už zdolal komiksový Logan na šestce, kterému všichni tleskají a to nejen v souvislosti s vynikajícími výdělky, ale i co se týče nadstandardní filmové kvality. Sedmý horor Uteč je jedním z nejvýdělečnějších snímků posledních let v poměru pořizovací cena (4,5 milionů) – celkové výdělky (167 milionů).

V nemasných neslaných výkonech pokračuji i temná žánrovka Život. Toto místy pořádně děsivé sci-fi se nesetkává s přílišnou diváckou odezvou a doposud si za deset dní v kinech vydělalo slabých 50 milionů. Což je součet ze všech světových kin a zároveň téměř totožná hodnota, za kterou byl snímek pořízen. Ještě o něco hůře se daří komedii CHiPs na devátém místě (4 miliony z tohoto víkendu, 14 celkově).

Top 10 uzavírá historické drama Úkryt v zoo, ve kterém údajně září dvojice Jessica Chastain a Daniel Brühl. Jedná se o příběh manželky správce varšavské zoologické zahrady, která během druhé světové války pomohla ukrýt několik desítek Židů před zrůdným gestapem. Snímek debutoval ve značně omezené distribuci (541 kin), ale dokázal vytěžit sympatických 3,5 milionů – lepší průměr tržeb na jedno kino měli tento týden jen Mimi šéf a Kráska a zvíře. Úkryt v zoo se natáčel z velké části v Praze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také