Víkendové tržby: Kráska a zvíře mají na krku otevírací rekord

Přečtěte si

Nejlepší filmy Michaela Baye

Michael Bay, diváky milovaný i nenáviděný režisér. Mistr akce a explozí naposled zakotvil u Netflixu, kde uvedl jednohubku s...

Nejlepší filmy na HBO GO

HBO GO nabízí stovky skvěle hodnocených filmů v českém dabingu i originálním znění. Nejlepší filmy HBO GO přehledně. Americká krása Dnes...

Nejlepší filmy Ridleyho Scotta

Slavný režisér Ridley Scott chystá návrat na televizní obrazovky se seriálem Raised by Wolves. To jsme nemohli nechat bez...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Pohádková disneyovka slaví nejlepší březnový nástup do kin všech dob. Rekord Batmana se Supermanem nevydržel ani rok.

  1. místo – Kráska a zvíře: 170 milionů, novinka
  2. místo – Kong: Ostrov lebek: 28,850 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Logan: 17,5 milionů, 3. týden v žebříčku
  4. místo – Uteč: 13,249 milionů, 4. týden v žebříčku
  5. místo – The Shack: 6,130 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – LEGO Batman: 4,7 milionů, 6. týden v žebříčku
  7. místo – The Belko Experiment: 4,051 milionů, novinka
  8. místo – Skrytá čísla: 1,5 milionů, 13. týden v žebříčku
  9. místo – John Wick 2: 1,2 milionů, 6. týden v žebříčku
  10. místo – Before I Fall: 1,034 milionů, 3. týden v žebříčku

Přišlo to, co se dlouho dopředu očekávalo. Nová hraná verze klasické pohádky Kráska a zvíře mohutně odstartovala ve všech světových kinech. V Americe z toho byl dokonce nejlepší březnový výsledek všech dob a zpívající Emma Watson přibližně o čtyři miliony porazila dřívějšího rekordmana a to komiksárnu Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti z loňského roku.

K 170 americkým milionům přičtěte ještě 180 ze zbytku světa, což odpovídá miliardovým ambicím tohoto vesměs chváleného pohádkového dobrodružství. Bavíme se také o sedmém nejlepším prvním víkendu historie. Lépe se dařilo jen těm nejlepším marvelovkám, Jurskému světu a předloňské sedmé epizodě Star Wars. Recyklování slavných disneyovek tedy rozhodně nekončí, za rohem je hraná verze Lvího krále nebo Aladina.

Ve stínu úctyhodného výkonu Krásky a zvířete zůstal povedený Kong, jehož audiovizuálně velkolepé dobrodružství s podtitulem Ostrov lebek kleslo naprosto očekávaně na druhé místo žebříčku. Padesátiprocentní úpadek návštěvnosti není pro obří opičku žádná pohroma. Těžko říct, jestli se bude opakovat tři roky starý půlmiliardový úspěch žánrově podobné Godzilly, ale i tak se Kongovi podařilo naplnit očekávání jak fanouškovské, tak ekonomické.

Komiksový Logan pokračuje v parádních výkonech i tři týdny po premiéře. Celosvětové výdělky tohoto eRkového nářezu se vyšplhaly už přes hranici 520 milionů dolarů, což je samozřejmě nejlepší výsledek mezi sólovkami Wolverina. K loňským Deadpoolovým číslům se Logan asi nemá šanci přiblížit, i tak ale u Foxů mohou díky Jackmanově rozlučce snídat šampaňské s kaviárem.

To bychom měli medailové pozice. Na dalších příčkách se umístily sestupně filmy Uteč (13 milionů), The Shack (6 milionů) a LEGO Batman (4,7 milionů). Žádné překvapivé výsledky, snad jen překvapivá výdrž nízkorozpočtového hororu na čtvrtém místě, který svůj původní rozpočet dokázal více než  ztřicetinásobit.

Nízkou pořizovací cenou se může pochlubit i druhá novinka tohoto týdne. Skutečnými událostmi inspirovaný snímek The Belko Experiment pojednává o jednom drásavém sociologickém experimentu, ale na americké diváky toto téma příliš nezapůsobilo. Slabé čtyři miliony z debutového víkendu je i pro tak levný (pět mega) projekt zklamáním.

Do desítky se vešly ještě snímky Skrytá čísla (1,5 milionů třináct týdnů od premiéry, wow!), John Wick 2 (1,2 milionů) a Before I Fall (1 milion). Sluší se ještě zmínit americká premiéra druhého Trainspottingu v omezené distribuci na 28. místě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také