Mladý Morpheus jako hlavní postava nového Matrixu?

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Reboot/restart/prequel/sequel slavné filmové značky je na cestě a začínají se objevovat první jména spojená s tímto (ne)chtěným projektem.

Warneři to myslí s pokračováním kultovního Matrixu smrtelně vážně. Po najatí hlavního scénáristy Zaka Penna (Neuvěřitelný Hulk, Avengers) se už delší dobu mluví o tom, že ústřední roli v plánovaném snímku si střihne mladá hvězda posledních let Michael B. Jordan (Creed, Black Panther). A co nám tento castingový tah napovídá? Několik zdrojů se shoduje v tom, že se podíváme na zoubek dějové linii točící se kolem mladého Morphea.

Dávalo by to i celkem smysl. V původní trilogii je tato postava jednou z těch vůbec nejdůležitějších a nalákat fanoušky na nějaké to staré známé jméno by se mohlo studiu vyplatit. Herec Laurence Fishburne si velmi pravděpodobně roli drsného mentora nezopakuje a nejspíš bychom se vydali do doby, kdy Morpheus objevil existenci Matrixu jako takového, potažmo se poprvé setkal s Vědmou, či začal dávat dohromady posádku Nebukadnesara.

Možností je hned několik, doufejme, že slavné dílo sourozenců (dnes už výhradně sester) Wachovských dostane tu nejlepší možnou tvůrčí péči. Pokazit tak kultovní dílo, jakým sci-fi trilogie Matrix bezpochyby je, by Warnerům už nikdy nikdo neodpustil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také