Víkendové tržby: Doctor Strange pokračuje v krasojízdě

Přečtěte si

Kosmonaut z Čech: Netflix pošle Adama Sandlera do vesmíru

Kniha spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech dostane filmovou adaptaci od Netflixu. V hlavní roli kosmonauta Jakuba Procházky se...

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Komiksový superhrdina ze stáje Marvel obhájil své umístění z minulého týdne a s ním i animovaní Trollové. Na novinky jako Příchozí či Shut In zbyly nižší příčky.

  1. místo – Doctor Strange: 43,032 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Trollové: 35,050 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Příchozí: 24 milionů, novinka
  4. místo – Almost Christmas: 15,564 milionů, novinka
  5. místo – Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: 10,775 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Zúčtování: 4,570 milionů, 5. týden v žebříčku
  7. místo – Shut In: 3,7 milionů, novinka
  8. místo – Boo! A Madea Halloween: 3,550 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Jack Reacher: Nevracej se: 3,325 milionů, 4. týden v žebříčku
  10. místo – Inferno: 3,250 milionů, 3. týden v žebříčku

Doctor Strange zažil povedený druhý víkend v amerických kinech. Navzdory třem novinkám obhájil první místo v žebříčku návštěvnosti a to i s necelým padesátiprocentním poklesem tržeb. Marvel prostě umí a jen potvrzuje dominanci v žánru, kterému zjevně vůbec nedochází dech. Kouzelník s tváří Benedicta Cumberbatche bude evidentně jedním z tahounů (uvidíme, jak se zadaří Spider-Manovi či Black Pantherovi) nové generace Avengers, protože i ve světe si získává celou řadu příznivců – průběžných 500 milionů dolarů mluví za vše.

doctorstrangecomiccon

Za týden se Strange s první příčkou rozloučí, startují totiž Fantastická zvířata, ale dost možná se před něj dostane i aktuálně stříbrný animák Trollové. Roztomilým příšerkám totiž divácká přízeň klesá ještě pomaleji (ani ne o 25 %) než nejnovější marvelovce a nejspíš máme co dočinění s další kreslenou trvalkou. Tomuto žánru se letos opravdu enormně daří, vzpomeňme například na Zootropolis, Hledá se Dory, Tajný život mazlíčků a tak dále.

A nyní už novinky. Největší zájem budilo mysteriózní sci-fi drama Příchozí režiséra Denise Villeneuva. Tento do nebes vynášený snímek otevřel za 24 milionů dolarů, přičemž z filmů z aktuální Top 10 byl promítán téměř v nejméně kinech. Vypadá to tedy na solidní výdrž i v rámci nabité předvánoční sezoně a kdo ví, třeba padne i ta americká stovka. Tvůrci geniálního Sicaria či parádního Zmizení bych kasovní úspěch moc přál.

trailer arrival

Dalším nováček se usadil na čtvrté příčce. Vánoční komedie orientovaná především na afroamerické publikum s názvem Almost Christmas otevřela s patnácti miliony a to je při téměř totožné pořizovací ceně slušný výsledek. Rekordy se zde přepisovat samozřejmě nebudou, ale snímek v kinech nějaký ten pátek bez problému vydrží a to i navzdory tvrdé konkurenci, která bude s blížícím se koncem roku ještě sílit.

Smát se musí i Mel Gibson, protože zájem o jeho válečnou řezničinu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny téměř neupadá, což v řeči čísel znamená slušných 10 milionů během druhého víkendu. Pokud se film podaří šikovně prodat i ve zbytku světa, mohlo by jít o příjemné překvapení druhé poloviny letošního roku. A to ani nemluvím o Oscarech, na které si tvůrci údajně brousí zuby.

hacksaw-ridge-2016-english-full-movie-watch-1080p-free-download-640x330

Daří se rovněž dramatu Zúčtování s Benem Affleckem. Na první pohled skromný, ale zpracováním nesmírně výživný projekt je už na celosvětové částce 128 milionů dolarů. To je rozhodně o dost více, než si mohli chamtiví Warneři přát a Affleckovi to přeji, protože i přes své superhrdinské choutky zůstává věrný žánru, který ho v posledních letech držel nad vodou (Město, Argo).

Propadák se udál na sedmém místě. Duchařina Shut In s Naiomi Watts naprosto vyhořela u novinářů (mít 0 % pozitivních recenzí na Rottenech je nezáviděníhodný unikát) a ani obyčejní diváci nebyli na další nízkorozpočtový horor příliš zvědaví. Otvírák za 3,6 mega je pro malé studio Europacorp pořádným políčkem a silně pochybuji, že film zachrání diváci mimo USA.

inferno-2016

Ze čtvrtého místa na osmé se propadla béčková komedie Boo! A Madea Halloween, ale není se čemu divit. Divácká základna této taškařice prostě přešla k žánrově podobnému snímku Almost Christmas, o kterém byla řeč v předchozích odstavcích. Hlava celého projektu Tyler Perry však nemusí smutnit, protože víc už z toho stejně nešlo vytěžit. 70 milionů při téměř čtyřnásobně nižším rozpočtu je hodně povedený výkon.

Tento týden se v top 10 naposledy vidíme s pokračováním Jacka Reachera s podtitulem Nevracej se na devátém místě a také s bídně přijatým Infernem, které uzavírá náš pravidelný žebříček.

Za týden zbourají kina Fantastická zvířata a kde je najít, ale o svůj kousek žvance se popere i indie komedie The Edge of Seventeen, válečné drama Ulička slávy nebo boxerský životopisný film Bleed for This.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také