Víkendové tržby: Doctor Strange pokračuje v krasojízdě

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Komiksový superhrdina ze stáje Marvel obhájil své umístění z minulého týdne a s ním i animovaní Trollové. Na novinky jako Příchozí či Shut In zbyly nižší příčky.

  1. místo – Doctor Strange: 43,032 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Trollové: 35,050 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Příchozí: 24 milionů, novinka
  4. místo – Almost Christmas: 15,564 milionů, novinka
  5. místo – Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny: 10,775 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Zúčtování: 4,570 milionů, 5. týden v žebříčku
  7. místo – Shut In: 3,7 milionů, novinka
  8. místo – Boo! A Madea Halloween: 3,550 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Jack Reacher: Nevracej se: 3,325 milionů, 4. týden v žebříčku
  10. místo – Inferno: 3,250 milionů, 3. týden v žebříčku

Doctor Strange zažil povedený druhý víkend v amerických kinech. Navzdory třem novinkám obhájil první místo v žebříčku návštěvnosti a to i s necelým padesátiprocentním poklesem tržeb. Marvel prostě umí a jen potvrzuje dominanci v žánru, kterému zjevně vůbec nedochází dech. Kouzelník s tváří Benedicta Cumberbatche bude evidentně jedním z tahounů (uvidíme, jak se zadaří Spider-Manovi či Black Pantherovi) nové generace Avengers, protože i ve světe si získává celou řadu příznivců – průběžných 500 milionů dolarů mluví za vše.

doctorstrangecomiccon

Za týden se Strange s první příčkou rozloučí, startují totiž Fantastická zvířata, ale dost možná se před něj dostane i aktuálně stříbrný animák Trollové. Roztomilým příšerkám totiž divácká přízeň klesá ještě pomaleji (ani ne o 25 %) než nejnovější marvelovce a nejspíš máme co dočinění s další kreslenou trvalkou. Tomuto žánru se letos opravdu enormně daří, vzpomeňme například na Zootropolis, Hledá se Dory, Tajný život mazlíčků a tak dále.

A nyní už novinky. Největší zájem budilo mysteriózní sci-fi drama Příchozí režiséra Denise Villeneuva. Tento do nebes vynášený snímek otevřel za 24 milionů dolarů, přičemž z filmů z aktuální Top 10 byl promítán téměř v nejméně kinech. Vypadá to tedy na solidní výdrž i v rámci nabité předvánoční sezoně a kdo ví, třeba padne i ta americká stovka. Tvůrci geniálního Sicaria či parádního Zmizení bych kasovní úspěch moc přál.

trailer arrival

Dalším nováček se usadil na čtvrté příčce. Vánoční komedie orientovaná především na afroamerické publikum s názvem Almost Christmas otevřela s patnácti miliony a to je při téměř totožné pořizovací ceně slušný výsledek. Rekordy se zde přepisovat samozřejmě nebudou, ale snímek v kinech nějaký ten pátek bez problému vydrží a to i navzdory tvrdé konkurenci, která bude s blížícím se koncem roku ještě sílit.

Smát se musí i Mel Gibson, protože zájem o jeho válečnou řezničinu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny téměř neupadá, což v řeči čísel znamená slušných 10 milionů během druhého víkendu. Pokud se film podaří šikovně prodat i ve zbytku světa, mohlo by jít o příjemné překvapení druhé poloviny letošního roku. A to ani nemluvím o Oscarech, na které si tvůrci údajně brousí zuby.

hacksaw-ridge-2016-english-full-movie-watch-1080p-free-download-640x330

Daří se rovněž dramatu Zúčtování s Benem Affleckem. Na první pohled skromný, ale zpracováním nesmírně výživný projekt je už na celosvětové částce 128 milionů dolarů. To je rozhodně o dost více, než si mohli chamtiví Warneři přát a Affleckovi to přeji, protože i přes své superhrdinské choutky zůstává věrný žánru, který ho v posledních letech držel nad vodou (Město, Argo).

Propadák se udál na sedmém místě. Duchařina Shut In s Naiomi Watts naprosto vyhořela u novinářů (mít 0 % pozitivních recenzí na Rottenech je nezáviděníhodný unikát) a ani obyčejní diváci nebyli na další nízkorozpočtový horor příliš zvědaví. Otvírák za 3,6 mega je pro malé studio Europacorp pořádným políčkem a silně pochybuji, že film zachrání diváci mimo USA.

inferno-2016

Ze čtvrtého místa na osmé se propadla béčková komedie Boo! A Madea Halloween, ale není se čemu divit. Divácká základna této taškařice prostě přešla k žánrově podobnému snímku Almost Christmas, o kterém byla řeč v předchozích odstavcích. Hlava celého projektu Tyler Perry však nemusí smutnit, protože víc už z toho stejně nešlo vytěžit. 70 milionů při téměř čtyřnásobně nižším rozpočtu je hodně povedený výkon.

Tento týden se v top 10 naposledy vidíme s pokračováním Jacka Reachera s podtitulem Nevracej se na devátém místě a také s bídně přijatým Infernem, které uzavírá náš pravidelný žebříček.

Za týden zbourají kina Fantastická zvířata a kde je najít, ale o svůj kousek žvance se popere i indie komedie The Edge of Seventeen, válečné drama Ulička slávy nebo boxerský životopisný film Bleed for This.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také