Trailer #1: Vinnetou (2016) – Televizní adaptace legendy

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Vinnetou a Old Shatterhand. Hrdinové dětských srdcí šedesátých let minulého století se dočkají další adaptace svých příběhu. Tentokrát se tohoto úkolu ujala německá televize RTL.

Knihy Karla Maye jsou oblíbeným námětem filmařů, žádné ztvárnění přesto nedosahuje slávy a oblíbenosti série filmů z 60. let, kterou režíroval Harald Reinl. V hlavních rolích se tehdy proslavili Pierre Brice a Lex Barker. V nejnovější německé adaptaci se jako Old Shatterhand představí Wotan Wilke Möhring a jako Vinnetoua uvidíme albánského herce Nika Xhelilaje.

Trailer zatím poutá působivými záběry krajiny a prostředí. Jestli snímek dosáhne kvality svých předchůdců, se dozvíme již v prosinci, kdy se film rozdělený na tři části objeví na televizních obrazovkách.

https://www.youtube.com/watch?v=IMWhJhs_JDY

2 KOMENTÁŘE

  1. Na první pohled jsem si nebyla jistá jestli to vůbec shlédnu celé. Ale nastal u mě totální zvrat. Vůbec neřeším literární předlohu, ale naopak jsem potěšená ze změny, přitom příběh je zachován, a hlavně myšlenky jsou zachovány. Já nového Vinnetoua miluju stejně jako původního. A hlavně nic nesrovnávám. Pokud někdo miluje příběhy tohoto typu musí si tady najít cestu. Jsem nadšená a nechápu recenze, které tvrdí opak. příjde mi to i líto. Herci byli skvělí. Mělo to své kouzlo a sílu. .. a u mě taky na druhý pohled. Protože jsem tomu sama v sobě dala šanci. A pochopila jsem, že ti lidé to hráli s velkým citem, věřili tomu. Původní scénař byl původní, tento byl jiný. No a. Obdivuju odvahu všech co do toho šli. Copak není jasné milovníkům Vinnetou, že když nebudou pokračovatelé, bude to smutný zánik a na vzpomínky se bude jen prášit ? Ten film je holt práci tvůrcům a hlavně celoživotního přínosu Pierra Briceho. Já ho tak vnímám. A doufám, že je nás takových víc. Připadám si jediná.

  2. Věděl jsem,že na původní verzi to nemá šanci.Ale tohle byl děs.Čekal jsem,že to bude natočené víc podle knižní předlohy,jak už tady někdo zmínil,ale tohle se opravdu nepovedlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také