TOP 10: Nejlepší říjnové trailery

Přečtěte si

Autor

Říjen se povedl. Měsíc napěchovaný událostmi a hlavně skvělými trailery. Vybrat první místa nebylo zdaleka tak jednoduché jako dříve. Užijte si slet toho nejlepšího, co nám hollywoodský marketing za uplynulý měsíc nabídl.

1) Logan (Official Red Band International Trailer)

Johnny Cash, emoce, krev a jeden zbídačený mutant s pořádnými kotletami, který už toho má dost. Jo, přesně takto by měla vypadat rozlučka s nejikoničtějším mutantem, kterému propůjčil svou tvář Hugh Jackman. Foxové a Mangold konečně pochopili, že nastal čas vzepřít se komerci, PG-13 a pořádně do toho hrábnout – nemilosrdně, drsně, krvavě, emotivně…a naposled. Bravo!

V českých kinech: 2.3. 2017

2) John Wick 2 (Teaser Trailer)

Panebože jo! Jednička byla zázrak mezi přímočarými revenge akčňáky…a dvojka se v rámci menšího updatu (noví nepřátelé, nové prostředí) od zaručeného receptu nehne ani o píď. Stejní tvůrci, stejné ambice, stejný styl. John Wick bude opět kosit nepřátele po desítkách a vypadá to, že znovu půjde o velké věci. Teaser působí elegantně, nenuceně, ale hlavně promyšleně a s dávkou nadhledu. Setkání Keanu Reevese s Laurencem Fishburnem je už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

V českých kinech: 23.2. 2017

3) Lék na život (Official Trailer)

Gore Verbinski není jen Osamělý jezdec a Piráti z Karibiku. Gore Verbinski je i Kruh a dámy a pánové, režisér se vrací zpátky ke kořenům. Nevíme, co chválit dřív. Zápletku zahalenou tajemnem? Prostředí evokující Prokletý ostrov? Padnoucí hudbu a říkanku? Neskutečné záběry kamery? Luxusní trailer, který vyšponoval očekávání na maximum. Těšíme se moc.

V českých kinech: 16.2. 2017

4) Rogue One: Star Wars Story (Trailer 3)

Disney nás ujišťuje, jak jen to jde. Produkce je špičková, herecké tváře hvězdné a vše do puntíku s pokorou věrné originálu. Znovuzrozená značka Star Wars zkrátka nemohla mít lepší rozjezd a i první spinoff vypadá znamenitě. Trochu více se do popředí dostává konečně Mads Mikkelsen, ale hlavně i Ben Mendelsohn, který vypadá správně zkázonosně a neztratí se ani vedle takové persony, jakou Darth Vader bezesporu je.

V českých kinech: 15.12. 2016

5) Spojenci (Official Trailer)

Pan a paní Smithovi za druhé světové války? Brad Pitt a Marion Cotillard rozehrávajíc velkou špionážní hru za taktovky Roberta Zemeckise? Zní to skvěle a skvěle to i vypadá. Milá až nevinná spolupráce na pozadí starosvětsky vyprávějícího se příběhu se najednou zlomí do temného krimi thrilleru, kde o twisty nebude nouze. V traileru vše funguje dokonale. Bude i ve filmu?

V českých kinech: 1.12. 2016

6) Velká čínská zeď (Official Trailer 2) 

Že Hollywood leze Číně už delší dobu do zadku víme. Velká čínská zeď je jen logickým důsledkem posledních hollywoodských filmů (Kung Fu Panda, Warcraft, Doctor Strange) vytvořit výhodnou spolupráci pro oba tábory. Yimou Zhang tak povede na steč Matta Damona v příběhu o Velké čínské zdi, kde na druhé straně číhá zlo a dobrodružství. A ano, vypadá to přesně tak epicky a velkolepě, jak to od režiséra filmů jako Hrdina nebo Klan létajících dýk vypadat má. Jen máme strach o ten příběh…Audiovizuál bude božský jako vždy, což se odráží i na traileru.

V českých kinech: 5.1. 2017

7) Resident Evil: Poslední kapitola (Official Trailer) 

Je to cheesy a evidentně to bude béčko jako prase, ale pořád to vypadá solidně a díky traileru evokujícímu povedenou trojku to ještě má něco do sebe. Celá série Resident Evil už má však málo co nabídnout, a tak láká na velké zakončení celého příběhu. Milla Jovovich tak bude naposledy kosit zombíky, proskakovat lasery a honit se za svou vlastní minulostí. Konečně, chtělo by se dodat. Zremakovaní Guns n´ Roses traileru dodávají patřičný říz.

V českých kinech: 26.1. 2017

8) Get Out (Official Trailer 1)

Tohle je ukázka prvotiny tvůrce, co napsal scénář ke Kočičí gangsterce nebo namluvil hlas v animáku Čapí dobrodružství? Ano, je. Jordan Peele totiž spojil svůj námět s Blumhouse Productions (série Paranormal Activity nebo Insidious) a vznikl čistokrevný horor. Trailer vyniká zejména střihem a hudbou, výjevů je hodně a zápletka je jasně načrtnutá takže jen doufáme, že i výsledný produkt bude mít tak znepokojivou atmosféru jako tato ukázka.

V českých kinech: 9.3. 2017

9) Assassin´s Creed (Official Trailer 2)

První trailer příjemně navnadil, druhý zase spíše vznáší nahoru obavy a otazníky. Bude výsledný film dle herní předlohy konečně průlomovým? Nepůjde zase o nudnou adaptaci, která se hře nevyrovná? Justin Kurzel v Macbethovi ukázal, že vizuální stránku umí. Tady se nebojíme. Bojíme se o to, aby prolínání minulosti a současnosti vytěžilo z tohoto nápadu maximum a nestalo se z toho pouze plytké a chaotické něco, co nedodržuje ani filmové vyprávění, ani herní postupy. Fassbender však opět stoprocentní, škoda té hudby.

V českých kinech: 29.12. 2016

10) Strážci Galaxie Vol. 2 (Sneak Peek) 

Jasně, je potřeba vidět první velký trailer, abychom mohli nějak kalkulovat a srovnávat, ale tento poměrně vydatný sneak peek funguje dokonale v jedině rovině: připomíná nám svět a postavy z jedničky svým klasickým svojským způsobem. A je to znovu geniální hudebně a komediálně. Hravé, barevné, vtipné…ideální materiál pro marvelovskou mašinérii. Uvidíme, až se více vyloží karty na stůl. Kdo by to byl řekl, že se o největší buzz k teaseru na pokračování marvelovského filmu postará David Hasselhoff.

V českých kinech: 4.5. 2017

Vydatný říjen je za námi. Co v listopadu? Pořád čekáme na řádný trailer k Trainspotting 2 a vsadíme se, že půjde ven hodně oscarovek. Od věci by třeba nebylo vidět trailer na Temnou věž nebo plnohodnotnou ukázku na další Piráty z Karibiku i s Johnny Deppem. Uvidíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také