5 důvodů, proč jít na Maggie má plán

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Do kin míří originální romantická komedie, jež se promítala na několika známých filmových festivalech. Proto jsme pro vás vymysleli pět důvodů, proč na snímek Maggie má plán vyrazit do kina.

Ohlas ve světě

Snímek měl premiéru na loňském mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, kde ho chválili jak diváci tak kritici. Následně se promítal na festivalu v New Yorku, prestižním Sundance a na dalším mezinárodním festivalu v Berlíně. Do americké distribuce šel snímek letos 20. května.

maggies-plan-1024

Nezávislá scéna

Snímky nepodléhající dohledu jakéhokoli velkého studia jsou vesměs originální a dost vtipné. Většinou se jedná o autorské projekty a nápadům se meze nekladou. Už z ukázky na tento film je patrné, že zde tomu nebude jinak.

_MG_0876.CR2

Autorka knih režisérkou

Rebecca Miller je dcerou slavného dramatika Arthura Millera (Smrt obchodního cestujícího, Zkouška ohněm). Trochu se potatila a rovněž napsala pár knih, které následně převedla na filmové plátno. Snímky jako Životní rychlost nebo Soukromé životy Pippy Lee jsou důkazem, že to Rebecca Miller s postavami umí.

Screen Shot 2016-02-23 at 6.15.51 PM

Obsazení

Zajisté velké pozitivum tohoto nezávislého snímku. Už ve filmech Richarda Linklatera (Před úsvitem, Chlapectví) jsme se mohli přesvědčit, že Ethan Hawke je sakra sympaťák a že mu podobné role padnou. V Maggie má plán mu bude sekundovat i oscarová Julianne Moore nebo tradiční experti na komediální role Bill Hader a Maya Rudolph.

stažený soubor

Rozchod neznamená konec

Téma snímku Maggie má plán je nápadité, protože jak byste se cítili, kdyby vás a vaši drahou polovičku po vašem rozchodu dávala opět dohromady osoba, kvůli které jste se rozešli? Zní to bláznivě, ale originálně. Takže nezapomeňte, nic není ztraceno.

Maggie má plán přijde do kin 26. května 2016. V režii Rebeccy Miller se představí Greta Gerwig, Ethan Hawke, Julianne Moore, Bill Hader nebo Maya Rudolph.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také