Již 29. filmový festival Finále Plzeň se uskuteční ve dnech 15. až 21. dubna 2016. Celý týden bude probíhat soutěžní přehlídka filmů, která bude hodnocena mezinárodní odbornou porotou. A co bude odměnou?

Přece Zlatý ledňáček! Máte tip na vítěze? Pokud stále váháte a ostýcháte se, máte možnost shlédnout komplexní filmovou produkci loňského roku, ve které jistě najdete svého šampiona. Třeba právě váš tip se bude shodovat s tím od poroty.

finale-plzen_logo

Kromě filmů zařazených do soutěže se můžete těšit i na akce v rámci doprovodných programů. Uvedeno bude všech šest dílů seriálu z produkce HBO Mamon, nebo seriálů z produkce Stream.cz. Půjde o poslední sérii seriálu Kancléř Blaník a celé série seriálu Autobazar Monte Karlo. Filmové archívy nezůstanou bez povšimnutí. O sestavení archivního programu se ujal filmový publicista a dramaturg Jaroslav Sedláček. Letos připravil pro festival sekci Krása na export.

Filmový festival myslí i na nemocné. Šestého dubna se uskutečnilo ve Fakultní nemocnici v Plzni promítání nové české pohádky Řachanda. Tuto projekci uspořádali právě organizátoři projektu a jejich spolupráce s nemocnicí nekonči.

„V budoucnu bychom rádi na promítání pro dětské pacienty navázali projekcemi nových českých filmů v prostorách nemocnice i pro dospělé,“ uvedla ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová.

Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here