J. J. Abrams rozjíždí filmy podle PC her

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Vizionářský supertalent Abrams (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí) si nedává žádnou pauzu a úřaduje i z pozice producenta. Co od něho můžeme čekat?

Před pár lety se Abramsovo studio Bad Robot dohodlo s firmou Valve, jež vyvíjí počítačové hry, na spolupráci. Partnerství však není jen o vývoji nových her, nýbrž také o jejich převedení do filmové podoby. Abrams potvrdil, že v současné době se jedná o dva projekty, které dostaly zelenou a jsou ve fázi vývoje. Jde o hry Half-Life a Portal. Oba projekty mají své scenáristy a nyní se pilně pracuje na jejich příbězích.

OZ4e89ef_halflife2

První hra Half-Life vyšla v roce 1998 a hned se stala hitem. Na kontě má pokračování a několik spin-offů. Příběh sleduje fyzika Gordona Freemana, kterému se podaří otevřít portál mezi Novým Mexikem a světem, v němž jsou příšery zvané Xen.

Portal vyšel v roce 2007 a odehrává se ve stejném vesmíru jako Half-Life, třebaže nejde o regulérní pokračování. Hlavní postava této logické hry, dívka Chell, dostane Portálovou pušku, díky které se může přemisťovat na jiné místo. Musí se však vyhýbat robotům.

Oba náměty jsou pozoruhodné a určitě se těšíme na výslednou filmovou podobu. Pod Ambramsovým dohledem to nemůže být špatné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také