DiCaprio spal kvůli Zmrtvýchvstání uvnitř mrtvého zvířete

Přečtěte si

Autor

O tom, že herci si občas užijí své, může vyprávět i Leonardo DiCaprio. Údajně kvůli roli Hugha Glasse ve filmu REVENANT Zmrtvýchvstání musel spát uvnitř mrtvého bizona i jíst syrové vnitřnosti a maso zvířat. Devět měsíců žil v horských oblastech Argentiny a severu Kanady. Sám tvrdí, že natáčení ho dost změnilo a věří, že stejně intenzivně dopadne film i na diváky.

Většina lidí vnímá Vánoce jako krásný poklidný čas, kdy sedíte doma s rodinou u pohádek. Někteří stejně tak vědí, že Vánoce jsou spojeny i s příchodem očekávaných filmů, a to i těch, které si brousí zuby na Oscara. Jedním takovým je i REVENANT Zmrtvýchvstání, s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Natáčení filmu muselo být skutečně zajímavé. Do médií pronikly zprávy o neuvěřitelném vysílení celého štábu. Někteří jeho členové filmování přirovnávali k hotovému peklu na Zemi. Řada z nich projekt opustila, někteří byli zase vyhozeni. Herci se museli brodit ledovou vodou i sněhem, jeden z nich byl dokonce nahý vlečen koněm po ledové zemi. Sám DiCaprio přiznal v rozhovoru pro Yahoo, že dělat na tomto filmu bylo stejně trýznivé jako to, co musela snášet hlavní postava: „Mohu vyjmenovat třicet nebo čtyřicet záběrů, které patřily k tomu nejtěžšímu, co jsem za celou svou kariéru dělal. Ať se jednalo o cokoli, byl jsem neustále podchlazený.“

Stejně jako filmový hrdina (Hugh Glass) musel jíst syrová bizoní játra. Jeho reakce jsou autentické a režisér je tam nechal. O tom, jak se natáčela scéna s útočícím medvěděm se nevyjadřoval, jen naznačil, že se to neobešlo bez lan a precizní choreografie.

Možná si říkáte, v jakém filmu se toto všechno mohlo objevit. Jde o film mexického režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu. Vypraví drsný příběh o přežití, který je inspirovaný skutečnou událostí z 19. století, kterou popsal Michael Punke ve své knize. Hugh Glass je hraničář, který zůstane sám uprostřed americké divočiny poté, co jej napadne medvěd a jeho společník (Tom Hardy) jej opustí. Když se zotaví ze zranění, vydává se na svou cestu zpět do civilizace, aby se pomstil tomu, kdo jej okradl a nechal napospas osudu. Překonává nepřátelskou divočinu, ohromnou zimu i bojové domorodé kmeny.

Nevím jak vy, ale na tento film se těším, už jen kvůli průběhu natáčení!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také