NYPD vyhlásilo bojkot Tarantinově novince Osm hrozných

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Quentin Tarantino se o víkendu účastnil demonstrace v New Yorku, která protestovala proti policejnímu násilí. NYPD v reakci na režisérovy výroky vyhlásila bojkot jeho filmům.

Tarantino se během demonstrace k problému vyjádřil: „Tady se to vůbec neřeší. Proto jsme tady. Pokud by se to řešilo, tak ti vrazi – policisté – sedí ve vězení, nebo alespoň čelí obvinění. (…) Když vidím vraždy, tak jenom nepřihlížím… Vraždu musím nazývat vraždou a vrahy nazývat vrahy.“ Poukazoval tak na to, že brutalita policistů je v USA opravdu velkým problémem a tématu se nedostává tolik pozornosti, kolik by se slušelo. Věci se ale začínají pomalu měnit, zvláště od kauzy Ferguson loni v létě, kdy policista zastřelil neozbrojeného mladíka Michaela Browna. Incident vyvolal velké nepokoje a to nejen kvůli samotné vraždě, ale hlavně kvůli neadekvátnímu mediálnímu pokrytí událostí a postoji oficiálních autorit. Ve hře bylo například zadržování informací, falešné důkazy a vše vyvrcholilo pseudosoudem, ve kterém nebyl policista Darren Wilson ani obviněn z vraždy. Skutečným problémem ale je, že tento incident je jen jedním z mnoha.

NYPD vydala hned den po demonstraci prohlášení, ve kterém se k Tarantinovým výrokům vyjádřila a zároveň vyzvala obyvatele New Yorku k bojkotu všech jeho filmů, včetně chystané novinky Osm hrozných: „Není žádným překvapením, že někdo, kdo se živí glorifikací zločinů a násilí, nenávidí policii.“ Ke svým newyorským kolegům se k bojkotu tarantinovek přidala také policie v Las Angeles a Philadelphii.

Koneckonců udělat z někoho, kdo protestuje proti korupci a násilí, nepřítele policie a bojkotovat jeho filmy je jednodušší než čelit opravdovým problémům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také