Fantastická zvířata mají hotový scénář. Natáčení začne příští rok

O další filmové adaptaci ze světa Harryho Pottera se mluví již delší dobu. Po tvůrčí přetahované o režijní post Fantastická zvířata a kde je najít nakonec natočí David Yates podle scénáře autorky předlohy J. K. Rowlingové. Ta nyní dopsala poslední řádky očekávaného filmu a první klapka padne v první polovině roku 2015.

Fantastic-Beasts-and-Where-to-Find-Them-Crop
Fiktivní učebnice Fantastická zvířata a kde je najít se objevila v knižních a filmových příbězích Harryho Pottera

Producent filmu David Heyman v rozhovoru pro britský The Telegraph uvedl, že slavná spisovatelka dokončila doslova „báječný scénář“ a zároveň potvrdil stanovené datum premiéry a to 18. listopadu 2016. Snímek Fantastická zvířata a kde je najít bude vyprávět příběh Mloka Scamandera, který se v kouzelnickém světě zabýval výzkumem všemožných zvířecích potvůrek a magických tvorů, které poté sepsal do známé učebnice pro Školu čar a kouzel v Bradavicích. Dějová linie by měla být zasazena přibližně 70 let před první dobrodružství Harryho Pottera. Nabízí se tedy otázka, které známe postavy z tohoto populárního fiktivního světa můžeme ve filmu očekávat? Mladý Albus Brumbál se přímo nabízí, ale nechme se překvapit.

Doposud není jisté ani to, kdo si hlavní postavu pana Mloka zahraje. Internetem kolují jména jako Richard Madden (Hra o trůny), Domhnall Gleeson (Lásky čas, nové Hvězdné války), Nicholas Hoult (X-Men: První třída a Budoucí minulost), ale zatím nejde o nic víc, než o pouhé spekulace.

Aby toho nebylo málo, tak počítejme s Fantastickými zvířaty rovnou jako s trilogií – druhý a třetí díl se objeví v kinech v listopadu 2018, respektive v listopadu 2020. Těšíte se na nové kouzelnické příběhy, nebo vás tato budoucí série nechává v klidu?