Robin Hood ve stylu Avengers

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Možná vám může titulek tohoto článku znít trochu přehnaně, ale vězte, že přesně tímto směrem se chystají vydat v Hollywoodu a udělat z příběhu slavného zbojníka týmovku podle vzoru Iron Mana či Thora. Připravte se tedy na vlastní filmový vesmír, odehrávající se výhradně v sherwoodském lese.

DC Comics, X-Meni nebo nové Hvězdné války nezahálí a přetváří svůj filmový potenciál do rozsáhlého fiktivního světa, kde se všechny filmy více či méně vzájemně prolínají. Diváky tohle evidentně bere, protože zmiňovat v tomto smyslu Marvel a jejich Avengers je vlastně úplně zbytečné. Spousta hrdinů, spousta příběhů a hlavně spousta peněz a to vše pod střechou jednoho studia. To je cesta, kterou se chystá vydat i nový Robin Hood. Ten sice zažil už mnoho filmových zpracování, ale projekt, který na něj čeká nyní, je jednoznačně ten nejambicióznější.

Poslední filmové dobrodružství Robina Hooda natočil v roce 2006 Ridley Scott v hlavní roli s Russelem Crowem
Poslední filmové dobrodružství Robina Hooda natočil v roce 2010 Ridley Scott v hlavní roli s Russellem Crowem

Studio Sony nakoupilo filmová práva na krále zlodějů a počítá s rozsáhlým středověkým světem, který bude pravidelně po několika letech okupovat kinosály. Na stříbrné plátno se nejspíš samostatně dostanou hrdinové jako Malý John, Mariana nebo Will Scarlett. Společně pak budou všichni táhnout za jeden provaz a na to by podle studia Sony měli diváci slyšet. Připravované dobrodružné filmy asi nebudou úplně historicky přesné, ale čert to vem. Scénář už údajně připravují tvůrci filmů jako Kazatel nebo The Last Witch Hunter. O případných kandidátech na roli Robina Hooda, nebo na post režiséra úvodního snímku ságy však zatím nepadlo ani slovo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také