Proč odmítl Liam Neeson roli Jamese Bonda?

Přečtěte si

Autor

Adam Škaloud
Adam Škaloud
MMMMMM....Filmy

Před devatenácti lety měli producenti na starosti najít nového představitele Jamese Bonda. V úvahu připadali Mel Gibson, Sam Neill nebo Hugh Grant. Popravdě ani jednoho z nich si nyní jako představitele britského gentlemana příliš nedokážeme představit. Ovšem Liam Neeson? Ten se k akčnímu filmu přece jen dostal a stále je jedním z nejlepších v tomto žánru. Roli 007 nicméně odmítl a nakonec ji získal Pierce Brosnan. Producenti svého rozhodnutí rozhodně nelitovali.

Liam Neeson
Liam Neeson

U příležitosti premiéry akčního snímku Non-Stop se Neeson vyjádřil k tomu, proč před lety tuto ikonu odmítl. „Byl jsem hodně přesvědčován a jsem si jistý, že ostatní herci také. Je to 18 nebo 19 let zpátky a má budoucí manželka řekla, že když budu hrát Jamese Bonda, nikdy si mě nevezme. A já jsem si ji vzít chtěl.“

Ruku na srdce, kdo z nás by byl někdy vztahu ochotný obětovat roli agenta 007? Liam Neeson se však rozhodně neztratil a ukázal, že je vhodný nejen do náročnějších snímků, ale stane se i jedním z nejvýdělečnějších protagonistů akční žánru.

Neesonova manželka Natasha Richardson bohužel zemřela roku 2009.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také