Christopher Nolan natáčí Interstellar jako dokument

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Také už netrpělivě odškrtáváte dny zbývající do premiéry nového filmu Christophera Nolana s názvem Interstellar? Očekávané sci-fi má sice premiéru už 7. listopadu letošního roku, ale zaručené zprávy o čem film doopravdy bude, by se daly napočítat na prstech jedné ruky. Tradiční tajnůstkářství však britský režisér trochu porušil na čtyřdenním CinemaConu v Las Vegas, kde v rámci prezentace “From Passion to the Big Screen: The Work of Christopher Nolan“ odpovídal na zvídavé dotazy amerických žurnalistů. Prozradil však něco, čím by nám čekání na Intestellar trochu zkrátil? Popravdě ani moc ne.

Očekávaný film Interstellar má svoji premiéru 7. listopadu 2014
Očekávaný film Interstellar má svoji premiéru 7. listopadu 2014

Novináři se snažili pokládat konkrétní dotazy na výše zmíněné téma, ale Christopher Nolan se jen pokaždé usmál a vlídně odpověděl: „Nechci toho prozradit příliš o Interstellar“. Režisér trilogie o Temném rytíři však potvrdil, že se ve filmu objeví koncept červích děr, ale o cestování v čase, nebo navštěvování různých alternativních realit nepadlo ani slovo. Co se týče odborné části snímku, tak byl teoretický fyzik Kip Thorne potvrzen jako jeden z jeho výkonných producentů. Došlo i na chválu Matthewa McConaugheyho, který je prý podle slov samotného Nolana schopen zahrát úplně všechno a především díky své roli ve filmu Mud si herec vysloužil spolupráci s talentovaným režisérem.

Christopher Nolan a Hugh Jackman při natáčení Dokonalého triku
Christopher Nolan a Hugh Jackman při natáčení Dokonalého triku

Tohle všechno ale už dávno vlastně víme. Co by mohlo být považováno za celkem zajímavou novinku je informace, že Nolan pojal Interstellar až téměř v duchu dokumentárního filmu. Způsobem natáčení (stavění opravdových vesmírných raket, nulová gravitace, snímání skutečného vesmíru, minimum zeleného plátna v pozadí) se prý bude velmi přibližovat oscarové Gravitaci Alfonse Cuaróna. Očekávejme tedy vskutku realistickou podívanou, která by měla odkazovat na legendární filmy let minulých jako 2001: Vesmírná odysea a původní Hvězdné války (obě tyto vesmírné dobrodružství patří k těm vůbec nejoblíbenějším kinozážitkům Christophera Nolana). Co se týče celkového vyznění snímku tak padla slova jako “klasický film pro celou rodinu ze sedmdesátých let“, “velká inspirace pro mladou generaci“ nebo “velmi odlišný film od mých předchozích prací“. Nolan dokonce zmínil, že chce natočit něco, co by diváky donutilo zamyslet se nad budoucností a cestě směřování celého lidského druhu. Odvážná slova. Uvidíme, zda Nolan svůj zřejmě nejambicióznější projekt zvládne opět na jedničku.

Film Interstellar, natáčený výhradně ohromně drahými IMAX kamerami, vezme kina útokem již zmíněného 7. listopadu 2014 a v hlavních rolích se kromě Matthewa McConaugheyho objeví ještě Anne Hathaway, Michael Caine, Jessica Chastain, Casey Affleck, Bill Irwin, John Lithgow, Ellen Burstyn, Mackenzie Foy, Topher Grace a Matt Damon.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také