Paranormální aktivita nestačila na animák

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Je to neuvěřitelné, ale po sedmi týdnech v kinech se na prvním místě víkendových tržeb opět umístil animovaný film Ledové království.  Porazil tak další díl hororové série a horkou novinku Paranormal activity. Druhý Hobit tentokrát na svou konkurenci nestačil. Lidé už také začali chodit na oscarové favority.

Do kin zavítal Spin-Off Paranormální aktivity
Do kin zavítal Spin-Off Paranormální aktivity

Ledové království si připsalo dalších 21 milionů dolarů, celosvětově už animák nasbíral 640 milionů dolarů. Jde tak o nejvýdělečnější animovaný film ze stáje Disney od dob Lvího krále. Zároveň také o čtvrtý nejvýdělečnější původní animovaný film všech dob.

S prvními 18miliony dolarů se na druhé příčce umístila novinka Paranormal Activity: Prokletí. Když vezmeme v potaz, že snímek stál pouhých 5 milionů dolarů, pohybuje se už nyní v božských číslech. Celosvětově spin-off známé série nasbíral už 34 milionů dolarů, což je však stále nejpomalejší start této značky.

Třetí pozice patří druhému Hobitovi. Ten tentokrát po čtyřech týdnech v kinech už nestačil na konkurenci a přes týden nasbíral dalších 16 milionů dolarů. Celosvětová čísla hovoří o 756milionech dolarů.

Dalším v pořadí je Scorseseho Vlk z Wall Street. Film, na který si u nás počkáme ještě pár dní, si v Americe přišel na 13 milionů dolarů, celkem již nastřádal 64 milionů dolarů. Do zbytku světa se teprve chystá a tak se dá předpokládal, že rozpočet 100 milionů dolarů hravě překoná.

Pátá pozice patří Špinavému triku. Ten si nyní přišel také na 13 milionů dolarů, celosvětově již novinka Davida O. Russella čítá 90 milionů dolarů. Rozpočet snímku dělal pouhých 40.

Zprávař 2 (víkend: 11 milionů, celosvětově: 144 milionů)
Zachraňte pana Bankse (víkend: 9 milionů, celosvětově: 64 milionů)
Walter Mitty a jeho tajný život (víkend: 8 milionů, celosvětově: 114 milionů)
Hunger Games: Vražedná pomsta (víkend: 7 milionů, celosvětově: 831 milionů)
Zpátky do ringu (víkend: 5 milionů, celkem: 25 milionů)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také