Čtyři nové seriály od Marvelu míří na Netflix

Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist a Luke Cage

Úspěch Agents of S.H.I.E.L.D. jasně dokázal, že i v dnešní době pirátství a klesající sledovanosti televizních programů se může nákladný hraný seriál stát hitem a relativně jednoduchým zdrojem peněz. A pokud to ještě nevíte, slovo peníze je u Marvelu až na prvním místě. Walt Disney, majitelé Marvelu, si proto plácli s největší streamovací službou světa Netflixem a díky tomu se můžeme od roku 2015 těšit na čtyři po sobě jdoucí televizní seriály, exkluzivně mířící na Netflix.

Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist a Luke Cage
Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist

První seriál se bude soustředit na všem dobře známého Daredevila. Jméno slepého hrdiny bylo v roce 2003 pošpiněno příšerným filmem v hlavní roli s Benem Affleckem, takže má u fanoušků co odčiňovat. Práva na natáčení se naštěstí vrátila tento rok zpět k Marvel Studios po tom, co je měli v držení u 20th Century Fox. A právě komiksoví mágové dokázali jak v kinech, tak i u televizních agentů bez superschopností, že se máme na co těšit.

Po Daredevilovi přijde řada na trojici u nás ne až tak známých superhrdinů. Postupně se na televizních obrazovkách, respektive na obrazovkách našich monitorů, vystřídají Jessica Jones, Iron Fist a Luke Cage. Všichni z nich mají společnou jednu věc, jsou to solitéři, kteří neradi pracují ve skupině. Jejich superhrdinská čest, někdo by jí nazval ješitností, jim nedovoluje přijmout jen tak pomoc ostatních superpřátel. Jestli znáte dobře komiksy od Marvelu, už víte, kam to všechno směřuje.

Smlouva mezi Disney a Netflixem jasně stanovuje, že po čtyřech třináctidílných seriálech se na obrazovky dostane konečná minisérie The Defenders, takoví mini Avengers. V komiksech se sice tato konkrétní sestava čtyř superhrdinů nikdy dohromady nedala, ale od toho tady přece máme cinematic universe, aby celý marvelácký vesmír reimaginoval a dal mu novou, svěží tvář. Jak se tváříte na bombastickou novinku vy, taky si nadšením trháte vlasy jako já?