Nové filmy ze světa Harryho Pottera na obzoru!

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Filmový fantasy svět Harryho Pottera nekončí jen druhou částí Relikvie smrti. Jak jste již možná zaregistrovali, tak J.K. Rowlingová napíše scénář k filmové adaptaci své vlastní knihy z roku 2001 Fantastická zvířata a kde je najít. Tím ale zdaleka nekončíme. Zdá se, že by Warneři mohli zfilmovat i další díla této celosvětově populární spisovatelky. Řeč je například o knihách Famfrpál v průběhu věků nebo Bajky barda Beedleho, na které má nyní studio ochrannou známku.

Famfrpál v průběhu věků (česky 2001) a Bajky barda Beedleho (česky 2008)
Famfrpál v průběhu věků (česky 2001) a Bajky barda Beedleho (česky 2008)

Prvně jmenované dílo pojednává o dobře známem a nejoblíbenějším sportu čarodějů. Čtenář zde najde popis vývoje létajícího koštěte nebo přehled britských a irských famfrpálových týmů. Bajky barda Beedleho je na druhé straně kniha, kterou ve své závěti odkázal Albus Brumbál Hermioně Grangerové na začátku Harry Potter a Relikvie smrti. Tato díla nijak konkrétně na příběhy samotného Harryho Pottera nenavazují, nicméně se jedná o jakousi „doplňkovou“ literaturu ke kouzelnému světu z pera anglické spisovatelky.

J.K. Rowlingová
J.K. Rowlingová

A proč by měly tyto méně známé knihy vzniknout i jako filmové adaptace? Upřímně řečeno, tak se není čemu divit. Filmy o brýlatém čaroději vydělaly ohromné množství peněz a samotné filmové studio potřebuje po dokončení ságy nějaký nový hity, kterým by uspokojilo fanoušky čárů a kouzel po celém světě. Pokud by Fantastická zvířata zaznamenala další komerční úspěch, tak by se na Famfrpál nebo na Bajky pravděpodobně dostalo. Zda by se jednalo o převedení příběhů na stříbrná plátna, nebo „pouze“ na televizní obrazovky v podobě seriálových minisérií, není zatím jasné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také