
Apple TV+ zveřejnil oficiální trailer na druhou řadu sci-fi seriálu Silo, který patří mezi nejlepší žánrové počiny posledních let. Pokračování dorazí 15. listopadu a těšit se opět můžeme na deset epizod, které budou vycházet každý týden až do 17. ledna 2025.
Silo je příběhem posledních deseti tisíc lidí na Zemi, kteří žijí v obrovském podzemním silu, chránícím je před toxickým a smrtícím světem venku. Nikdo však neví, kdy a proč bylo silo postaveno, a ti, kteří se pokusí zjistit pravdu, čelí fatálním následkům. Hlavní hrdinkou je inženýrka Juliette Nichols, kterou ztvárňuje Rebecca Ferguson. Juliette se snaží odhalit, co se stalo s jejím milencem, ale narazí na tajemství, která jsou mnohem hlubší, než si dokázala představit.
Čtěte také: Sci-fi podle Stephena Kinga, ve kterém hrají Mark Hamill a Tom Hiddleston, nadchlo kritiky
Silo, které vychází z dystopické trilogie od Hugha Howeyho a jeho tvůrcem i showrunnerem je Graham Yost, je skvěle gradované sci-fi skrz naskrz prosáklé nepříjemnou, pod kůži se zarývající postapokalyptickou atmosférou. Seriál, který vás ve svých nejlepších momentech zcela strhne. Zhruba nějak takto lze popsat seriál, u něhož se s každým dalším dílem doslova kupí nové otázky, z nichž na některé dostaneme odpovědi až v nadcházející sezóně.
První řada skončila napínavým, přesto očekávaným cliffhangerem, kdy se Juliette nedobrovolně vydala ven ze sila a zjistila, že realita je úplně jiná, než si myslela. Jak prozrazuje trailer, v druhé řadě Juliette najde útočiště v jiném silu, kde se setká s postavou Stevena Zahna, který nemusí být tak přátelský, jak se na první pohled zdá.
Druhá řada Sila startuje 15. listopadu na Apple TV+ a Canal+.
