Netflix ovládl superhrdinský seriál se stoprocentním hodnocením! Dorazil jen krátce po nové Bandě

Zdroj: Netflix

Nenápadný superhrdinský seriál Supergen se objevil na Netflixu 27. června a okamžitě si získal pozornost svým stoprocentním hodnocením na RottenTomatoes (sedm recenzí, všechny kladné). V několika zemí světa (včetně Česka) nyní drží nejvyšší příčku ve sledovanosti, díky čemuž poráží i nové řady Nejhorších spolubydlících a Bridgertonových. Měli byste mu věnovat svůj čas?

Superhrdinové na velké i malé obrazovce jsou s námi už tak dlouho, že potřebují trochu osvěžení. Zatímco v posledních týdnech dominují The Boys, na Netflixu se tiše objevil další seriál o superschopnostech – Supergen (Supacell). Neočekávejte však zvrácenost výše zmíněného seriálu, velkolepost Hrdinů ani nekorektnost britských Misfits.

Čtěte také: Nejděsivější film od dob Mlčení jehňátek? V recenzích je horor s Cagem stále stoprocentní

Supergen je šestidílný britský seriál, za nímž stojí Rapman, všestranný britský umělec (rapper, hudební producent, scenárista a režisér). Jeho nejnovější počin vypráví příběh pěti černošských Londýňanů, kteří v sobě objeví nadlidské schopnosti. Ukáže se však, že lidí s těmito schopnostmi je více – a mnoho z nich v posledních týdnech beze stopy zmizelo.

V centru dění je Michael, který při svém prvním použití schopností na chvíli odcestoval do budoucnosti. Tam se dozvídá jména ostatních čtyř a zjišťuje, že jeho snoubenka je v nebezpečí – obojí je hnacím motorem děje, protože osudy celé skupiny se začínají proplétat.

Superschopnosti postav jsou klasické – síla, telekineze, neviditelnost, rychlost a teleportace. Postavy je snadno ovládají, mohou jich mít několik najednou a používání schopností je unaví stejně jako kvalitní trénink. Co je však osvěžující, je fakt, že tyto superschopnosti nejsou středobodem jejich osobnosti. Navíc je motiv sestavování týmu zpracován originálně – nikdo z postav ani neuvažuje o tom, že by se stal superhrdinou. Jsou to obyčejní lidé, kteří se potýkají se skutečnými problémy a své nové schopnosti využívají k tomu, aby se lépe vyrovnali s nástrahami života.

Do popředí se dostává například téma násilí gangů, obchodování s drogami a nábor nezletilých dealerů. V takovém prostředí nejsou superschopnosti řešením všech problémů – fungují spíše jako nástroj, který postavám poskytuje dočasnou výhodu. Na jednotlivých postavách je, aby našly východisko z obtížné situace – a to se na obrazovce daří skvěle.

Jednotlivé příběhy postav jsou stručné, a logicky na sebe navazují. Ústřední konflikt, kterým je zmizení dalších lidí se superschopnostmi, i přes pomalé tempo udržuje divákovu pozornost. Ke konci sezóny se jasně rýsují přípravy na pokračování, kdy se postavy spojí za konkrétním společným cílem. Série udržuje rovnováhu a ačkoli je směr dalšího vývoje zřejmý, nepůsobí to jako nepřekonatelná překážka. Sezóna se dokáže obhájit jako uzavřený celek.

Zdroj: Netflix