Nejděsivější film od dob Mlčení jehňátek? V recenzích je horor s Cagem stále stoprocentní

Zdroj: Neon

Všechna pozornost se nyní stáčí k Substanci, novému hororu s Demi Moore, který okouzlil Vary, nesmíme ale zapomínat, že se také blíží uvedení Longlegs (alespoň tedy v USA). Atmosférický thriller s Nicolasem Cagem je v recenzích stále stoprocentní, což divákům připomíná i nově zveřejněný trailer.

Film sleduje mladou agentku FBI Lee Harker (Maika Monroe), která je pověřena vyšetřováním nevyřešeného případu sériového vraha (Nicolas Cage). S postupem vyšetřování se případ komplikuje, když se začnou objevovat důkazy o okultních praktikách, a Harker zjišťuje, že má s vrahem osobní spojení. Musí jednat rychle, aby zastavila další vraždy.

Čtěte také: Ďábelský Hugh Grant vězní své hosty v mrazivém hororu. U kruté hry se náramně baví

Film byl přijat velmi pozitivně, obdržel už 11 recenzí na RottenTomatoes, z nichž všechny jsou pozitivní. Kritici ho chválí za intenzivní a atmosférickou podívanou, v níž exceluje Nicolas Cage v roli sériového vraha. Longlegs je přirovnáván ke klasickým vyšetřovacím thrillerům jako Mlčení jehňátek a Sedm. Film od Oze Perkinse je údajně hluboce zakořeněn v éře satanistické paniky sedmdesátých let, s příběhem, který diváky nechává v rozjímání ještě dlouho po skončení posledních titulků.

Longlegs se vám dostanou pod kůži a zůstanou tam, ponoří vás do odpudivé, nepříjemné podstaty zla prostřednictvím děsivých obrazů a hmatatelné atmosféry tak důkladně, že je to neuvěřitelné,“ píše se v recenzi webu Bloody Disgusting.

„V některých chvílích Longlegs působí jako film, který jste už někdy viděli, ale s ďábelským filtrem: To je zároveň slabina i síla, protože Perkinsův hororový surrealismus činí známé cizím a cizí známým,“ hodnotí snímek IGN.

Kritička Dolores Quintana: „Longlegs jsou fascinujícím příběhem sériového vraha, který diváka pohltí. Pocit, že se ocitnete v hlavě sériového vraha nebo intenzivního agenta FBI, ještě nikdy nebyl tak strhující a podmanivý.“

Longlegs mají v premiéru v amerických kinech 12. července.

Zdroj: Neon