Skvělé novinky na víkend (nejen) z Netflixu: Krvežíznivá upírka, zloději orgánů nebo Eddie Murphy

Foto: Godzilla x Kong: Nové impérium (Warner Bros.), Abigail (Universal Pictures), Policajt v Beverly Hills (Netflix)

Nejžíznivější upírka roku, zloději orgánů, růžová Godzilla nebo návrat Axela Foleyho. To je jenom zlomek z nejlepších novinek na víkend, které si pro nás připravily streamovací služby v čele s Netflixem, Maxem a dalšími.

Abigail | PVOD

horor / thriller

Diváci jsou svědky promyšleného únosu dcery boháče, provedeného skupinou neznámých zločinců toužících po výkupném. Únos proběhne hladce, zbývá jen udržet dívku v bezpečí 24 hodin do získání peněz. Netuší však, co je čeká – únosci začnou umírat, protože Abigail není tak nevinná, jak se zdá.

Abigail nabídne dostatek akčních momentů a brutalita je jeho silnou součástí. Bizarnost se prolíná až s černým humorem. Právě ona kombinace hororové atmosféry s určitou nadsázkou může být pro mnohé tím pravým ořechovým. Určitě jsme ovšem viděli i mnoho lepších hororů.

Bargain – 1. řada | SkyShowtime

drama / thriller

No Hyung-Soo se setkává s cizinkou Park Joo-Young v motelovém pokoji. Je potěšen jejím vzhledem a je připraven zaplatit za její služby. Na No Hyung-Sooa ale čeká překvapení. Brzy je obklopen lidmi, kteří si přišli koupit jeho orgány. Zatímco aukce orgánů probíhá podle plánu, náhle dojde k ničivému zemětřesení, které naruší plány celé akce. Několik kupců přijde o život, No Hyung-Soo jako štěstím přežije. Ve zřícené budově bude muset svůj život ubránit, protože jeho protivníci se nevzdávají v žádné situaci.

Club Zero | Kviff.tv

komedie / drama / thriller

Slečna Novaková (Mia Wasikowska) přichází do prestižní internátní školy učit studenty nejnovější stravovací trendy a udržitelný životní styl. Rychle si získá jejich důvěru a vytvoří nebezpečně silné pouto. Než si učitelé a rodiče všimnou, co se děje, situace se vymkne kontrole. Režisérka Jessica Hausner přináší syrový a aktuální thriller o destruktivní síle autority v období dospívání.

Čtěte také: Hellboy se vrací v novém filmu! Trailer slibuje věrnost předloze a hutnou hororovou atmosféru

Godzilla x Kong: Nové impérium | Max

akční / sci-fi / thriller

Godzilla x Kong: Nové impérium se odehrává krátce po událostech filmu Godzilla vs. Kong. Lidstvo už ví, že na světě existuje více takových bestií, kterým se říká titáni. Godzilla spolu s Kongem střeží rovnováhu na planetě. A kdykoli chce nějaká nestvůra zavést svou vládu, zpacifikují ji tito ochránci.

Snímky Godzilla x Kong: Nové impérium a Godzilla Minus One (Netflix) nelze srovnávat. První je plný speciálních efektů a typického hollywoodského stylu, zatímco druhý vypráví dojemný příběh člověka přežívajícího útok obřího monstra. U Adama Wingarda víme, že nás čeká velkolepá akce bez morálních dilemat. Nové impérium je skvělá zábava, která okouzlí smysly, i když na ni rychle zapomeneme.

Minulé životy | Max

drama / romantický

Spisovatelku Noru a její dětskou lásku Hae-Sunga sice dělí tisíce kilometrů, spojuje je však výjimečně hluboké pouto. Po více než dvou dekádách odloučení se dvě spřízněné duše setkávají během pár dní v New Yorku. Nečekané shledání s osudovým mužem přiměje Noru klást si otázku: „Co by bylo kdyby?“

Režisérka Celine Song v citlivé moderní romanci jedinečným způsobem v několika časových rovinách vypráví příběh dvou lidí, jež se navzájem velmi milují, a přesto se jejich osudy fatálně míjely. Oduševnělý příběh uchvátil diváky na festivalech Sundance i v Berlíně, a teď se chystá dojmout i vás.

Policajt v Beverly Hills: Axel F | Netflix

akční / komedie / krimi

Axelova dcera Jane chce ochránit gangstera, na kterého neprávem hodili vraždu. Ti, kdo za tím stojí, jsou velmi vlivní a chovají se, jako by stáli na vrcholu losangeleského potravního řetězce. Když se Foley dozví, že Jane někdo vyhrožuje, okamžitě se vydává do Kalifornie. Bohužel, Rosewood (Judge Reinhold) je nezvěstný a Taggart (John Ashton) není k zastižení – alespoň zpočátku. Na místě se Foley setkává s detektivem Bobbym Abbottem (Joseph Gordon-Levitt), který má s Jane společnou minulost, a policejním kapitán Grantem (Kevin Bacon).

Policajt z Beverly Hills: Axel F a Mizerové: Na život a na smrt jsou dva velké letošní návraty, přičemž film od Netflixu vychází svěžeji a zajímavěji. Will Smith a Martin Lawrence stále dokážou rozesmát, ale jejich nový film působí nuceně. Axel F naopak nabízí dvouhodinovou čistou zábavu, která udrží pozornost až do konce a po poslední scéně budete chtít více. Detektiv Foley nemusí odevzdávat zbraň a odznak; je to skvěle natočený oldschoolový film, který nestárne jako Eddie Murphy.

Prázdniny s Broučkem | Netflix

komedie

„Ty jsi vybral místo a já způsob, jak se tam dostaneme,“ mrkne Bára Poláková alias foodblogerka Monika na svého manžela Honzu, kterého hraje Lukáš Příkazký. Honza její nadšení nesdílí a raději by už seděl na pláži v Chorvatsku s pivem. Letos totiž vyrážejí s karavanem Broukem. Prostě exkluzivní dovolená. Nebo snad ne?

„Jedná se o ten typ komedie, kde nejsou žádné vtipy, míněno scény s humornou pointou. Postavy prostě proplouvají dějem a občas někdo zakopne, občas na někoho něco spadne a občas se objeví někdo, kdo z nějakého důvodů křičí,“ píše v recenzi KinoboxHodnocení diváků se zde pohybuje kolem 65%, což je na českou letní komedii docela dost.

Jeden otec, tisíc dětí – 1. řada | Netflix

dokumentární / krimi

Třídílná minisérie se zaměřuje na kontroverzní příběh Nizozemce jménem Jonathan Meijer. Ten si získal „proslulost“, když se ukázalo, že se stal otcem více než stovek, možná tisíců dětí prostřednictvím darování spermatu. Dokument sleduje osudy různých rodin, které se s Meijerem setkaly a svěřily mu důvěru v naději na založení rodiny. Mnoho z nich ale čelilo zklamání a frustraci, když se dozvěděli o Meijerově skrytém životě a o tom, že daroval sperma stovkám dalších žen po celém světě.

Sprint – 1. řada | Netflix

dokumentární / sportovní

Série sleduje sportovce z celého světa a hluboce se ponořuje do psychiky elitních závodníků, kteří trénují, aby se stali nejrychlejšími lidmi na planetě. Nabízí exkluzivní pohled do zákulisí, kde je vidět vysoké nasazení a psychická odolnost sprinterů, kteří zasvětili svůj život překonávání rekordů. Jejich budoucnost se rozhoduje v zlomcích sekundy. První sezóna se zaměří na špičkové sprintery na cestě a na mistrovství světa 2023, včetně Sha’Carri Richardson, Noaha Lylese a Shericky Jackson.

Čtěte také: Tipy z minulého víkendu – Zac Efron, Rivalové se Zendayou nebo dvojitá porce Smršti