Hellboy se vrací v novém filmu! Trailer slibuje věrnost předloze a hutnou hororovou atmosféru

Zdroj: Millennium Media

Společnost Millennium Films zveřejnila první trailer k filmu Hellboy: The Crooked Man, v němž se slavná komiksová postava Mikea Mignoly vydává na americký Jih, aby se utkala se zlověstnými silami v Apalačských horách. V novém filmu hraje titulní roli Jack Kesy, který převzal štafetu po Ronu Perlmanovi a Davidu Harbourovi.

Představte si, že by se Hellboy a Úřad paranormálního výzkumu a obrany zatoulali do jednoho z filmů Sama Raimiho (Evil Dead), a budete mít dobrou představu o tom, co vás čeká v traileru, který právě vyšel na stránkách Entertainment Weekly. Na internetu ho přebírají další média, bohužel ale v žalostné kvalitě.

Čtěte také: Totální jízda bez zábran a film, na který nezapomenete. Diváci ve Varech odvrací zrak od zvráceného klonovacího hororu

Snímek s podtitulem The Crooked Man (Paskřivec), který vychází ze stejnojmenného povídkového komiksu, se odehrává v padesátých letech minulého století. Hellboy se zde ocitá v odlehlých Apalačských horách, kde se spojí s místním mužem jménem Tom Ferrell, který má temnou minulost spojenou s čarodějnictvím a kletbami. Společně se vydávají na nebezpečnou výpravu, aby čelili démonovi známému jako Paskřivec (The Crooked Man), který se vrátil z mrtvých a terorizuje místní obyvatele. V příběhu hraje významnou roli také mladá žena Effie Kolb, která má schopnost komunikovat s nadpřirozenými entitami.

Prezident společnosti Millennium Jeffrey Greenstein při oznámení projektu v loňském roce prozradil, že půjde o dosud nejvěrnější adaptaci komiksu ze všech filmů o Hellboyovi. Film je prvním pokusem o Hellboye od roku 2019, kdy jeho restart neuspěl v kinech, což prakticky ukončilo naděje na možnost jeho dalších pokračování. Režisérem je tentokrát Brian Taylor zodpovědný za oba díly Zastav a nepřežiješ, Ghost Rider 2 nebo hororovou komedii Mamka a taťka (2017).

Film bude mít premiéru v amerických kinech koncem roku.