Brad Pitt usedá za volant formule 1! Trailer realistického závodního filmu slibuje adrenalinovou jízdu

Zdroj: Warner Bros.

Držte si klobouky! Dlouho očekávaný film z prostředí formule 1 s Bradem Pittem se dočkal oficiálního názvu, prvního plakátu a konečně také první upoutávky.

Film s rozpočtem přesahujícím 300 milionů dolarů ještě nedávno nesl pracovní označení Apex, v pátek 5. července ho společnosti Warner Bros. a Apple představily pod údernějším názvem F1. V hlavní roli se představí Brad Pitt jako vysloužilý jezdec Sonny Hayes, který znovu usedá do závodního kokpitu, aby se stal mentorem nadějného nováčka Joshuy Pearce v týmu Apex Grand Prix (APXGP).

Čtěte také: Gladiátor 2 odhaluje hlavní postavy na prvních snímcích! Známe nové detaily o příběhu

Červená světla zhasnou na plátnech kin až za rok, přestože natáčení filmu začalo už loni během skutečné Velké ceny Velké Británie. Pro maximální autentičnost usedl oscarový herec Brad Pitt do upraveného vozu F2, který se skutečně proháněl mezi závodníky na startovním roštu. Vůz Sonnyho Hayese, postavy ztvárněné Pittem, vyjel z boxů během tréninků a v zahřívacím kole před samotným závodem. Produkci následně přerušila hollywoodská stávka a natáčení proto pokračovalo až letos, opět během Velké ceny Velké Británie. I díky tomu se rozpočet snímku vyšplhal na astronomickou sumu.

Za kamerou stojí Joseph Kosinski, který naposledy ohromil diváky druhým dílem Top Gun s Tomem Cruisem. Během Velké ceny Rakouska jsme se dozvěděli, že soundtrack k filmu složí Hans Zimmer, který s Kosinskim již spolupracoval na výše zmíněném snímku. Kromě Brada Pitta se ve filmu objeví Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Damson Idris a pravděpodobně také Lewis Hamilton, spolu s celou řadou jezdců F1.

F1 má premiéru v kinech 26. června 2025. Film bude posléze dostupný také na platformě Apple TV+.

Zdroj: Warner Bros.