Gladiátor 2 odhaluje hlavní postavy na prvních snímcích! Známe nové detaily o příběhu

Zdroj: Vanity Fair / Paramount Pictures

Ridley Scott prozradil, jaký zvrat čeká na hlavní postavu ve filmu Gladiátor 2, a ukázal první snímky, na nichž jsou zachyceny postavy, které hrají Pedro Pascal, Paul Mescal, Denzel Washington a Connie Nielsen. Podívejte se sami.

Časopis Vanity Fair zveřejnil nové snímky z filmu Gladiátor 2 režiséra Ridleyho Scotta. Rozsáhlý článek odhaluje také podrobnosti o ději. Už víme, jak Lucius, kterého hraje Paul Mescal, skončí v Římě, a především jaké překvapení ho tam čeká.

Čtěte také: Hellboy se vrací v novém filmu! Trailer slibuje věrnost předloze a hutnou hororovou atmosféru

Paul Mescal hraje Lucia, známého již z prvního Gladiátora. Už není dítětem; na příkaz své matky vyrostl mimo dosah Římské říše na severním pobřeží Afriky v oblasti Numidie. Přestože Luciliny úmysly byly ušlechtilé, její syn jí to nevědomky zazlívá. Jak roste jeho síla, zároveň cítí narůstající odpor k matce, kterou už léta neviděl.

Na začátku filmu žije Lucius se svou ženou a dítětem. Rodina vede poměrně klidný život, dokud do jejich oblasti nevtrhnou vetřelci z Luciusovy vlasti. Vede je Marcus Acacius, kterého hraje Pedro Pascal, hvězda seriálu The Last of Us. Jeho mentorem byl Maximus Russella Crowea, s nímž jsme se seznámili v prvním díle. Lucius se stane Marcusovým zajatcem. Ačkoli by měl mít nyní jen dvě možnosti – stát se otrokem, nebo zemřít v aréně – Ridley Scott konečně prozradil, jaký zvrat hrdinu v Římě čeká.

Problém je, že když přijíždí do Říma jako vězeň a vstupuje do prvního kola v aréně, vidí v hledišti svou matku. Je šokován. Dosud ani nevěděl, jestli je naživu. Protože jak by mohl? Žádné telefonáty, žádná pošta. A v královské lóži sedí jeho matka, která i po dvaceti letech vypadá pořád dost dobře. A stojí vedle stejného generála, kterému tehdy v Numidii čelil.

Lucilla netuší, že muž v aréně je její syn. Neví ani o krvavé historii, která ho spojuje s mužem, do něhož se zamilovala. Jak asi tušíte, později se meče Lucilly a Marka Acacia opět setkají na bitevním poli. Tentokrát se však postava Paula Mescala nezastaví před ničím, aby svého nepřítele porazila. Koneckonců už nemá co ztratit.

Vládci Říma – sadisté. Obrovské impérium ovládají dva relativně mladí bratři: Fred Hechinger jako císař Caracalla a Joseph Quinn jako císař Geta. Ti ohrožují Lucillinu bezpečnost, aby mohli ovládat Acacia. Luciusova zloba vůči nim se projevuje v jeho bojích s Acaciem.

Jak Connie Nielsen (hraje Lucillu) oznamuje, stejně jako ve všech příbězích Ridleyho Scotta, důležitým tématem bude, jak moc ovlivňuje lidi a co se stane, když ji nic nekontroluje. Mescal zase na otázku, o čem Gladiátor 2 vlastně je, odpověděl, že o tom, „co lidé udělají, aby přežili, ale také co udělají, aby zvítězili.“

Ridley Scott se vyjádřil také k postavě Denzela Washingtona: „Denzel (Macrinus) je obchodník se zbraněmi, který zásobuje evropské armády potravinami, dodává víno a ropu, vyrábí ocel, oštěpy, děla, kanóny a katapulty. Je to tedy velmi bohatý muž. Místo stáje dostihových koní má stáj gladiátorů.“

Gladiátor 2 má premiéru v kinech 14. listopadu.