Peter Jackson se vrací do světa Pána prstenů! Známe název filmu a jméno režiséra

Zdroj: Warner Bros.

Svět Pána prstenů se v roce 2026 rozroste o nový hraný film a nezůstane pouze u něj. Na palubě jsou tvůrci původní trilogie a Hobita, Peter Jackson a Andy Serkis, představitel Gluma. Pánové v připravovaném snímku odvyprávějí dosud neznámý příběh Gluma a snímek ponese název The Hunt for Gollum.

Peter Jackson, tvůrce původního Pána prstenů a Hobita, film produkuje a bude se na něm podílet ve všech směrech, uvedl ve čtvrtek generální ředitel společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav. Projekt je v současné době v rané fázi vývoje scénáře, který připravují Fran Walsh a Philippa Boyens, dvorní scénáristky Petera Jacksona, které se slavným režisérem přinesly nejen Pána prstenů a Hobita, ale také King Konga, Pevné pouto nebo Braindead – Živí mrtví. Podle Zaslava se má snímek zaměřit na dosud nevyprávěný příběh.

Čtěte také: Epická bitva o Pustinu. Furiosa nakládá válečníkům v novém zběsilém traileru

V tiskové zprávě společnosti Warner Bros., která vyšla ve čtvrtek ráno, studio prozradilo, že pracovní název filmu je Lord of the Rings: The Hunt for Gollum (Pán prstenů: Hon na Gluma) a režírovat a hrát titulní roli bude Andy Serkis, představil Gluma z původní trilogie a následného Hobita.

„Je nám ctí a výsadou vrátit se do Středozemě s naším dobrým přítelem a kolegou Andym Serkisem, který má s tím smradem – Glumem – nevyřízené účty!“ uvedli Jackson, Boyens a Walsh v oficiálním prohlášení. „Jako celoživotní fanoušci rozsáhlé mytologie profesora Tolkiena jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s (filmovými šéfy WBD) Mikem De Lucou, Pam Abdy a celým týmem Warner Bros. na dalším epickém dobrodružství!“

O návratu Pána prstenů na filmová plátna jsme se doslechli už v roce 2023, kdy společnosti Warner Bros. a New Line Cinema získaly práva k natočení dalších filmů ze Středozemě. Ta televizní v současné době drží Amazon, kde se aktuálně připravuje druhá řada seriálu Pán prstenů: Prsteny moci.

Společnosti New Line a Warner Bros. Animation v současné době připravují film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, originální anime odehrávající se 183 let před událostmi Pána prstenů. Film, který vypráví o osudech a krví zalitých dobách legendárního krále Rohanu, Helma Kladiva, by měl mít premiéru v českých kinech 12. prosince.