Pád letadla, intriky, kanibalismus. Netflix uvedl druhou řadu oblíbeného survival seriálu

Zdroj: Showtime

Yellowjackets sleduje osudy dospívajících dívek uvězněných v kanadské divočině. První řada Yellowjackets ale nabídla mnohem víc a v té druhé, která dnes přistála na Netflixu s českými titulky, seriál v trendu pokračuje.

Hlavními hrdinkami jsou dívky z předního středoškolského fotbalového týmu, které přežijí leteckou havárii hluboko v divočině na severu. To nejhorší je ale teprve čeká. 25 let poté se přeživší snaží přizpůsobit novému životu, ale divočina v nich stále zůstává.

Čtěte také: Netflix uvede nejúspěšnější horor posledních let! Možná vám vykouzlí úsměv na rtech

V první sezóně Yellowjackets se podařilo vytvořit neobvyklou kombinaci zdánlivě neslučitelných televizních žánrů: dramedii o problémech skupiny žen v krizi středního věku a ambiciózní inscenaci o teenagerech ve stylu Euforie okořeněnou survival hororem.

Seriál na jedné straně precizně vykresloval portréty složitých, ženských hrdinek – dospělých i dospívajících – na straně druhé budoval strhující intriky, atmosféru a tajemno.

Druhá řada Yellowjackets nejen na Netflixu

Ve druhé sezóně hraje téma přežití i nadále důležitou roli. Dozvídáme se zde o dalších hrůzných věcech, které se odehrály v divočině, a o vině, která tíží postavy. Zároveň ale z pohledu druhé sezóny všechny tyto věci trochu ztrácejí na významu.

Bez ohledu na to, co postavy provedly, jaká je povaha zla, s nímž se setkaly, je stále jasnější, že v seriálu jde ve skutečnosti o něco jiného: o tíhu minulosti, o neschopnost zbavit se jejího břemene a osvobodit se od křivd a viny.

V nových dílech se vyprávění zpomaluje, častěji se zastavuje, nebojí se odboček do zdánlivě méně důležitých kolejí. Dostáváme více prostoru zůstat s dospělými ženskými postavami, pochopit – v rámci možností – jejich motivace a rozhodnutí.

Druhá devítidílná řada Yellowjackets dorazila na Netflix 16. března. V současné době je možné seriál z produkce Showtime sledovat také na streamu SkyShowtime, kde je k dispozici i s českým dabingem.

Zdroj: Showtime