Tvůrci Pána prstenů připravují třetí řadu! Vznikne, i kdyby druhá u diváků neuspěla

Zdroj: Amazon

Amazon zahájil přípravy na třetí řadu Pána prstenů, nejdražšího televizního seriálu všech dob. Natáčení druhé série bylo dokončeno v červnu 2023, přičemž nová várka epizod by měla být uvedena ještě letos.

Zatímco druhá série Prstenů moci se na obrazovky teprve chystá, server The Hollywood Reporter přišel se zprávou, že tvůrci seriálu Patrick McKay a JD Payne již připravují příběh pro tu třetí. Dvojice navíc podepsala novou tříletou smlouvu se studiem Amazon MGM a zároveň byla odhalena jejich nová produkční společnost 10:40 PM Productions.

Čtěte také: Návrat kultovní Vrány na prvních fotkách! Anti-hrdinu si zahraje představitel Pennywise z hororu To

„Tuto pozoruhodnou cestu jsme s JD a Patrickem zahájili před více než pěti a půl lety a nikdy jsme se neohlédli zpět,“ vyjádřil nadšení šéf televizní části Amazon MGM Studio Vernon Sanders. „Stále žasneme nad rozsahem a velikostí jejich vize a nad obrovským celosvětovým úspěchem, kterého Pán prstenů v první sezóně dosáhl.“

Nová smlouva McKaye a Payna s Amazonem zřejmě zajistí seriálu budoucnost i ve třetí sezóně a několika dalších. „Nemůžeme se dočkat, až zákazníci Prime Video zažijí epické dobrodružství, které JD a Patrick budují v průběhu druhé sezóny a dalších,“ dodal Vernor Sanders.

Když společnost Amazon koupila televizní práva na Pána prstenů, zavázala se, že bude seriál Prsteny moci vyrábět až do páté série. Vzhledem k tomu, že multimiliardová společnost tento závazek pravděpodobně dodrží, je pravděpodobné, že seriál v tomto časovém horizontu odvypráví celý svůj příběh, i kdyby se nadcházející řada nesetkala s diváckým úspěchem.