Zemřel Carl Weathers, herec z Rockyho a Predátora

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Carl Weathers, který hrál Apolla Creeda v prvních čtyřech filmech o Rockym po boku Sylvestera Stalloneho, ve čtvrtek zemřel, potvrdil jeho manažer Matt Luber časopisu Variety. Bylo mu 76 let.

Weathers hrál také v kultovním Predátorovi po boku Arnolda Schwarzeneggera z roku 1987 a do paměti diváků se zaryl i ve filmu Adama Sandlera Rivalové (Happy Gilmore). Za roli v seriálu Mandalorian byl nominován na cenu Emmy za hostujícího herce v dramatickém seriálu.

Čtěte také: Netflix uvedl dokumentární pecku o vzniku nejslavnější písně všech dob! 46 hudebníků ji muselo nahrát během jediné noci

V Příběhu hraček 4 namluvil akční figurku Carla a v seriálu Arrested Development si zahrál fiktivní verzi sebe sama. Herec se objevil také v seriálech Chicage Fire nebo Okupovaná kolonie. Jako režisér se podílel na již vzpomínaném Mandalorianovi, natočil i jednu epizodu legendárního Odpadlíka.

Weathers se narodil 14. ledna 1948 v New Orleans. Od dětství se věnoval různým sportům včetně boxu, fotbalu, wrestlingu a gymnastice. Na Státní univerzitě v San Diegu pomohl Aztékům vyhrát v roce 1969 Pasadena Bowl. Během studia na SDSU Weathers také vystudoval divadelní umění, ovšem v roce 1970 podepsal jako volný hráč smlouvu s týmem Oakland Raiders a během dvou sezón odehrál v NFL osm zápasů. Po angažmá v profesionálním fotbale se Weathers vážněji zaměřil na herectví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také