Muži v černém po česku neobstáli. Franta mimozemšťan dostal naloženo od kritiky i diváků

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Franta Mimozemšťan už ve svém traileru sliboval odlehčenou zábavu s pitvořícím se Jakubem Prachařem. Jak odhalily první recenze a komentáře diváků, na nic víc se snímek Rudolfa Havlíka bohužel nezmohl. Prozatím 40 % na Kinoboxu, 34 % na ČSFD.

Očima diváků

„Takové Slunce, seno, mimozemšťan, ale bez humoru. Na odpad to není, protože je za tím vidět spousta dobře odvedené práce. Velmi povedená kamera, střih i triky, výborný zvuk a hudba. Jen obsah a především dialogy jsou tragédie,“ píše o filmu pushover na ČSFD.

Čtěte také: Akční film Petra Jákla vypadá skvěle! Russell Crowe v něm zachraňuje zadek mladého Hemswortha

Česká novinka dostala naloženo také od uživatele ČSFD s přezdívkou ForGump: „Rudolf Havlík se ve své nové taškařici pokouší skoro až o satiru na aktuální témata a dělá to svým tradičním upatlaným stylem a humorem velmi nevtipným o EU, Brně, české malosti a vesnické výstřednosti.“

„Marně přemýšlím nad tím, jak někdo, kdo natočí takový film, jako Pohádky pro Emu, může vytvořit tento paskvil. Očekával jsem trochu praštěnou zábavu, ale té se mi nedostalo. Jen nebetyčné trapnosti,“ hodnotí film Rudolfa Havlíka dejvy.

Očima kritiků

„Celý film je poskládán z většinou nudných skečů, v nichž se neděje nic jiného než to, že se jeho postavy potácejí plátnem, používají sponzorské výrobky, hádají se, perou a pronášejí otřepané vtipy na Brno nebo politiku („Máte tu bordel jak v Evropské unii“). A Blažej s agentkou stále hledají mimozemšťana.“ Recenzi pro Novinky.cz napsala Věra Míšková. Film ohodnotila deseti procenty.

Recenzi o deseti bodech vydal Pavel Sladký na webu iRozhlas.cz. V tom posledním píše, že „Franta mimozemšťan není film o buranech, je to buranský film. Havlík a jemu podobní čeští filmaři, starající se hlavně o dosahování vyšší návštěvnosti humorem pro blbé, by si měli přiznat podíl na tom, kam Česko směřuje, až jim to zase bude vadit.“

Franta mimozemšťan ve zkratce

Rudolf Havlík je známý svými odlehčenými komediemi, jež si často půjčují ze zahraniční tvorby. Po čem muži touží využívá klasického hollywoodského klišé se záměnou těl, letošní Ostrov zase našel inspiraci ve filmech o ztroskotání. Franta mimozemšťan, který měl premiéru zkraje února, je na první pohled parodií na klasické mimozemské invaze.

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu nikdo nevěří. Komedie Franta mimozemšťan si na půdorysu lehce absurdního příběhu pohrává se situacemi, které neumíme vysvětlit, možná se jich i bojíme, ale musíme najít způsob, jak se s nimi poprat.

Zdroj: CinemArt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také