Droga 50x silnější než heroin otřese Slovenskem! Thriller o distribuci smrtícího koktejlu přichází do kin

Film inspirovaný skutečnými událostmi.

Zdroj: Bioscop

Fentasy je režisérský debut Samuela Vičana a Anastasie Hoppanové, inspirovaný skutečnými událostmi, které otřásly Slovenskem před deseti lety. Očekávaný film o distribuci smrtícího koktejlu fentanyl se představil v plnohodnotném traileru.

Sofie nadevše miluje divoké večírky. A to hlavně ty, na kterých jsou hlavním zdrojem zábavy látky silnější než alkohol. Se svým novým přítelem Pellerem, amatérským chemikem, rozjíždí velmi lukrativní podnikání. Když se totiž jakákoliv podomácku vyrobená droga řízne fentanylem, její účinky se závratně násobí. A stejně tak zisk.

Čtěte také: Rytmus v roli mafiánského bosse! Slovenský thriller od tvůrců Svině slibuje drsnou podívanou

Co na tom, že jejich droga se pro mnohé stává smrtícím koktejlem, když teď vládnou pouliční scéně. Euforii z rychle rostoucího bohatství vystřídá kruté vystřízlivění. Jejich úspěch velmi brzy přiláká pozornost policie, ale hlavně ruské mafie, která konkurenci netoleruje. Sofie se rozhodne hrát vabank a nezáleží, kolik životů to bude stát…

Kriminální thriller je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály před více než 10 lety na Slovensku. Extrémně silný syntetický opioid fentanyl, nazývaný jako zombie droga, si v současnosti ročně vezme desítky tisíc životů.

Film má premiéru 14. března v kinech.

Zdroj: Bioscop