Pavoučí horor nedá spát ani těm nejotrlejším! Jeho tvůrce nyní chystá další Evil Dead

Seznamte se s francouzským talentem.

Zdroj: Unifrance

Vycházející francouzská hvězda, režisér Sébastien Vaniček, v loňském roce uvedla chválený pavoučí horor Havěť, čímž na sebe velmi výrazně upozornila až v Hollywoodu. Právě tam chystá se Samem Raimim spin-off série Evil Dead, který by neměl přímo navazovat na žádný z předešlých filmů.

Kromě toho, že další přírůstek do série Evil Dead, kterou v roce 1985 odpálil Sam Raimi a jejíž poslední pokračování jsme viděli loni v podobě Smrtelného zla: Probuzení, natočí talentovaný Sébastien Vaniček, nevíme o připravovaném spin-offu zhola nic. Deadline uvádí, že film by neměl navazovat na žádný z předchozích dílů, přičemž produkci zastoupí Ghost House Pictures Sama Raimiho a Roberta Taperta. Vaniček by se měl zapojit i do psaní scénáře.

Čtěte také: Nicolas Cage v roli masového vraha! Trailer hororového thrilleru vás nenechá v klidu

Vaniček loni debutoval celovečerním hororem Havěť (Vermines), který byl poprvé uveden v rámci Týdne kritiky na festivalu v Benátkách. Snímek, který sleduje boj obyvatel zchátralého francouzského činžovního domu proti armádě smrtelně nebezpečných, rychle se množících pavouků, získal při své premiéře na festivalu Fantastic Fest cenu za nejlepší film a režii a byl také pozván na filmový festival v Sitges.

Havěť sbírá vysoká hodnocení. Zdroj: RottenTomatoes

Trailer na Havěť

Snímek sleduje Kaleba, který si do svého bytu přinese exotického jedovatého pavouka. Stačí však chvilka, aby mu unikl a rozmnožil se, čímž se byt a později celý dům promění v děsivou pavučinovou past. Pro Kaleba a jeho kamarády zbývá jediná možnost – najít cestu ven, aby přežili.

Zdroj: Unifrance