Přichází satan! Trailer ambiciózního hororu hýří originalitou a předchází klasice žánru

Díky bohu, že v tom nemá prsty David Gordon Green.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Prequel kultovního hororu Přichází Satan! (1976) byl oznámen už v roce 2016, po celé řadě odkladů a tvůrčích změn ale přichází na plátna až letos v dubnu. Stojí za ním debutující režisérka, trailer ale hýří originalitou, známými tvářemi a hutnou atmosférou.

Když je mladá Američanka vyslána do Říma, aby zde začala sloužit církvi, setká se s temnotou, která ji přiměje zpochybnit vlastní víru, a odhalí děsivé spiknutí, jež má přinést zrození ztělesněného zla.

Čtěte také: Kultovní Fakulta dostane remake! Dohlédnout na něj by měl režisér Rodriguez

Jak už název napovídá, První znamení: Přichází satan! je prequelem hororu Přichází Satan! (The Omen, 1976), jehož hlavní postavou byl otec Brennan, kterého tehdy ztvárnil Gregory Peck. Jeho postava se vrátí i v novém filmu, tentokrát v podání neméně charismatického Ralpha Inesona. Je tak jisté, že časový skok oproti původnímu titulu nebude nijak výrazný.

Na úspěch původního hororu legendárního režiséra Richarda Donnera se pokusila navázat celá řada dalších filmařů. Původní trilogie z let 1976 až 1981 je ale nedostižnou, a velké slávy se nedočkal ani remake z roku 2006, ve kterém se představil Liev Schreiber. Satan zavítal i do televizního seriálu na obrazovkách americké kabelovky A&E v roce 2016.

Režisérkou a scénáristkou filmu je debutující Arkasha Stevenson, která pro Netflix natočila pilotní epizodu seriálu Pomsta s chutí třešní a podílela se také na x-menovském seriálu Legion (režie 5. epizody 3. řady). V hlavních rolích se představí Nell Tiger Free, Bill Nighy, Ralph Ineson, Sônia Braga a mnoho dalších.

Film má premiéru 4. dubna.

Zdroj: 20th Century Studios

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také