Sériový vrah Kalivoda, známý ze soutěže Chcete být milionářem, zamíří brzy na plátna kin

Film uvidíme jen krátce po Manželech Stodolových.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Lesní vrah bude sledovat poslední rok života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů, Viktora Kalivody, který v roce 2005 zavraždil v lese tři náhodné kolemjdoucí. Film zamíří na plátna kin v dubnu tohoto roku, a zveřejněny byly první fotografie.

Lesní vrah, jak se mu přezdívá, pracoval jako policista, vyhrál v soutěži Chcete být milionářem a měl nadprůměrně vysoké IQ. Případu se dostalo velké pozornosti nejen proto, že měl v plánu vystřílet pražské metro ale i proto, že svůj motiv nikdy zcela neprozradil. Po zatčení se Kalivoda přiznal, ale motiv neprozradil. Dokážeme někdy pochopit, co se odehrávalo v jeho hlavě?

Čtěte také: Manželé Stodolovi své oběti mučili a vraždili. Film o jejich zločinech míří do kin

Režisérem filmu je ostravský rodák Radim Špaček, tvůrce Pout, nejlepšího českého filmu roku 2010 nebo seriálů České televize Svět pod hlavou a Stíny v mlze. Jeho posledním celovečerním počinem se stal Zlatý podraz (2018). Scénář k filmu napsal Zdeněk Holý, který zároveň figuruje jako producent. V hlavních rolích se představí Michal Balcar, Jaroslav Mendel, Tomáš Drápela a mnoho dalších. Lesního vraha uvidíme v kinech od 25. dubna.

Viktor Kalivoda v soutěži Chcete být milionářem

První fotky z filmu Lesní vrah

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také